Ahmet Hakan'ınki Abdullah Gül'ün tarzı!

Sabah gazetesi Melih Altınok, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan'ı eleştirdi

Ahmet Hakan'ınki Abdullah Gül'ün tarzı!

Medyada yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Hürriyet'in genel yayın yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan'ı "Karanlık oda gazeteciliği" diyerek eleştirdi.

Altınok, "Ahmet Hakan bugünlerde, Hürriyet'in yayın yönetmeni olarak kendisine ayırdığı geniş sütunda Karanlık oda için küçük de olsa bir göz pencere açmayı ihmal etmiyor. Hakan, Türkiye Suriye ile fiili savaş halindeyken ülkenin istihbarat servisine operasyon çekilmesini tabii ki "pek tasvip etmiyormuş." Çok şükür Hakan! Gelin görün ki, "alınan önlemleri aşırı" görüyormuş. Gördüğü "tehdit" üzerine Ahmet hangi önlemleri makul bulurmuş, açıkça yazmadığı için, bilmiyoruz ama bu tarzı tanıyoruz. Bingo! Bildiğiniz, kritik dönemlerde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tarzı bu. Normaldir. Neticede Ahmet az ekmeğini yemedi karanlık oda gazeteciliğinin" diye başladığı yazısında daha sonra şu ifadelerini kullandı:

"Birkaç yıl öncesine kadar, gazetecilere, siyasetçilere, iş adamlarına, sanatçılara karşı başlatılacak itibar suikastlarının startını önce bu site verir, Ahmet daha sonra konuyu "genişletirdi." O zamanlar tabii patronu hâlâ Aydın Bey'di, uçağa falan binmiyordu. Uzun yıllar gazetenin genel yayın yönetmenliğini yürüten Ertuğrul Özkök'le çevir Allah çevirirlerdi karanlık odadan gelen pasları. Ama hakkını teslim etmek lazım. Özkök bu tarz işlerde Ahmet'ten daha yaratıcı ve cesurdu. (...)
Hürriyet'in başında Özkök olsa, bugün Ahmet'in yaptığı gibi mevzua yalnızca köşesinden değil manşetten de girer, karanlık oda'ya, omuz verirdi. Tıpkı Ahmet Kaya lincinde attığı o unutulmaz "Vay şerefsiz" manşetinde olduğu gibi..."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER