Ahmet Hakan, Rasim Ozan'ı topa tuttu: 'FETÖ zamanı ortalığı terörize ediyordun'

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Rasim Ozan Kütahyalı için, "Devletin acilen bu şahsı kenara çekip iki şeyin hesabını sorması lazım" ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan, Rasim Ozan'ı topa tuttu: 'FETÖ zamanı ortalığı terörize ediyordun'

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Ayşenur Arslan'ı hapse atıyorlardı, biz devreye girdik; Uğur Dündar 28 Şubat soruşturmasında korkuyordu, bizi aradı!" diyen Rasim Ozan Kütahyalı'yı isim vermeden sert sözlerle eleştirdi. Devletin Kütahyalı'yı "kenara çekmesi gerektiğini" söyleyen Hakan, Kütahyalı'ya "FETÖ zamanı 'Tutuklanacak' diyerek ortalığı terörize ediyordun. Hele gel bakalım. Önce bunun bir hesabını ver" diye sorması gerektiğini savundu. 

BENİM İÇİN "TUTUKLANACAK" DİYE BAĞIRIRDI

Ahmet Hakan, o dönem FETÖ'cü savcılarla Kütahyalı'nın yakınlığına dikkat çekerek "Her ekrana çıktığında FETÖ’cü savcılarla yakınlığına güvenerek benim için 'Tutuklanacak... Tutuklanacak...' diye bağırırdı." dedi. Hakan, Kütahyalı'nın bunu sadece kendisi için değil birçok isim için yaptığını da söyleyerek Kütahyalı'nın "nasıl olduysa" kendisini kurtardığını ve hala ekranlarda olduğunu söyledi.

Hakan, Kütahyalı'nın bugün de 'Devlet falancayı tutuklayacaktı, ben ve karım devreye girdik, devletten rica ettik, devlet de bizi kırmadı, kendisini kurtardık' diyebildiğini söyledi. Hakan, "FETÖ egemenken... 'Tutuklanacak, tutuklanacak' diye haykırırdı. FETÖ egemen değilken... 'Tutuklanacaktı, ben kurtardım' diye haykırıyor." diyerek hedef aldığı Kütahyalı'dan devletin şu iki konuda hesap sorması gerektiğini söyledi:

"Bir: FETÖ zamanı 'Tutuklanacak' diyerek ortalığı terörize ediyordun. Hele gel bakalım. Önce bunun bir hesabını ver.

İki: Sen kimsin ki devlet, senin ricanla hareket etsin. Türk hukuk sistemine hakaret etme cüretini nereden buluyorsun. Bunun da hesabını ver."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER