Aile hekimlerine 3 bin lira ek ödeme

Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanları için harekete geçti. Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine 3 bin, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 lira ek ödeme yapılacak.

Aile hekimlerine 3 bin lira ek ödeme

Sağlık Bakanlığı, COVID-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması hedefiyle yürütülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak.

Aile hekimlikleri, Türkiye'de bir yılı aşkın süredir devam eden COVID-19 salgınıyla mücadelede hem koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hem de COVID hastaları ile temaslıların izlenmesinde önemli görev üstlendi.

Aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçildi

Son dönemdeki yoğun aşılama programıyla salgının bitirilmesi için en büyük adım atılırken, aile sağlığı merkezleri, aşının en etkin uygulayıcıları arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı, salgın şartlarına rağmen bütün çocukluk çağı aşılarının eksiksiz tamamlanmasını sağlayan, aynı zamanda COVID-19 aşı programının uygulanmasına önemli katkılarda bulunan aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçti.

AİLE HEKİMLERİNE 3 BİN LİRA EK ÖDEME

Aile hekimliği birimlerinde kayıtlı aşısız birey kalmamasını hedefleyen Bakanlık, Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine yapılacak ek ödemeleri karara bağladı.

Bu çerçevede 1 Temmuz'dan itibaren aşılamadaki başarıları dikkate alınarak aile hekimlerine 3 bin, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 liraya kadar aylık ek ödeme verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER