AK Parti'den müjde! İstanbul'da öğrenci akbiline yapılan zam kaldırılacak

AK Parti İBB Meclisi Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Twitter'dan paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı: ''Sevgili gençler sizlere bugün bir müjde vermek için huzurlarınızdayım" diyerek duyurdu.

AK Parti'den müjde! İstanbul'da öğrenci akbiline yapılan zam kaldırılacak

İstanbul'da ulaşıma UKOME kararı ile yüzde 40 zam yapılmıştı. İBB'nin zammı sonrası İETT'de aylık abonman ücreti bir kii için 602 TL olmuştu. Öğrenciler için ise 109 TL olarak uygulanmaya başlamıştı.

Bir basım akbil ücreti öğrenci için 3,74 TL, bir yetişkin için ise 7,67 TL olmuştu. İstanbul'da taksi, dolmuş, sarı minibüs, okul servisleri, personel servisleri de zamdan nasibini almıştı.

ÖĞRENCİLER PROTESTO ETMİŞTİ

Öğrenciler, CHP'li İBB'nin zam kararı sonrası İmamoğlu'na tepki göstermiş ve zorlandıklarını belirterek boş akbiller ile İBB'yi protesto etmişti. Hatta bir grup öğrenci turnikelerin üzerinden atlayarak geçmişlerdi.

İBB MECLİSİ'NE TEKLİF SUNALIM

Yaşanan bu gelişme üzerine AK Parti ve MHP grubu, İBB Meclisi'nde pazartesi günü yüzde 40'lık zammı gündeme getirecek. Yüzde 40'lık zamdan öğrencilerin muaf tutulması için teklif sunulacak. AK Parti İBB Meclisi Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Twitter'dan paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı: ''Sevgili gençler sizlere bugün bir müjde vermek için huzurlarınızdayım.

İBB şu kullandığınız öğrenci kartına yüzde 40 zam yaptı. Bu yüzde 40 zam sizi okula giderken, kütüphaneye giderken, evinize dönerken bir takım zorluklar ortaya çıkaracak. İstedik ki öğrencilerimiz dersleri ile, Türkiye'nin geleceği ile meşgul olsunlar. Dedik ki, AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak pazartesi günü İBB Meclisi'ne bir teklif sunalım. Bu yüzde 40'lık zam öğrencilerimiz için geçersiz olsun.''

ÖĞRENCİYE YANSIYAN ZAMMI DA İBB SÜBVANSE ETSİN

Sözlerine devam eden Tevfik Göksu, 'İETT zarar ediyor' savunması yapanlara karşı da formülü açıkladı, Göksu, "Bu zammı da İBB sübvanse etsin. Böylece İETT'de zarar etmesin, kazansın. Öğrencilerimiz de kazansın. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER