AK Parti'den tarihçi İlber Ortaylı'ya tepki

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı'nın Habertürk'te söylediği, Sağlık Çalışanlarına Şiddet Yasası'nın dün TBMM'de kabul edilmemesiyle silgili sözlerine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin tepki gösterdi

AK Parti'den tarihçi İlber Ortaylı'ya tepki

Koronavirüs salgını sürerken, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de Sağlık Çalışanlarına Şiddet Yasası gündeme gelmişti.

Öteden beri zaman zaman şiddet gören sağlık çalışanları, koronavirüs sürecinde de yine bir kaç kez saldırıya uğramışlardı.

Sağlıkta Şiddet Yasası TBMM'ye dün muhalefet milletvekilleri tarafından getirilmek istenmiş, ancak çoğunluktaki partilerin ret oyu vermesi nedeniyle kabul edilmemişti.

Bugün ise bu kez AK Parti önderliğinde TBMM'ye tekrar getirilmişti.

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı ise Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında bir gönde yasa tasarısının kabul edilmemesini eleştirmişti.

Bunun üzerine Habertürk TV'ye telefonla bağlanan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Ortaylı'ya tepki gösterdi.

Zengin, "Biz zaten bu yasa tasarısı için uzun süredir çalışıyorduk. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızla birlikte tasarıyı hazırladık. Bu hemen bir anda olacak şey değildi. Üzerinde çalıştık. Hatta meclisteki muhalefet partilerine de bunu götürdük. Çünkü her partinin ortak tasarısı olsun istedik. Ancak bu arada CHP dün bunu getirmek istedi. Biz tamam olması için bunu bugüne kıraktık. Bir fotoğraf karesinden yola çıkılarak yapılan eleştiri, hele de İlber Ortaylı tarafından yapılması bizi üzdü" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER