AK Parti kongresinde dikkat çeken detay! Erbakan'ın geleneği hayata geçirildi

Dün gerçekleşen AK Parti kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bizde asil-yedek olmaz, herkes asil gibi çalışır" diyen Necmettin Erbakan'ın geleneğini hayata geçirdiği öğrenildi

AK Parti kongresinde dikkat çeken detay! Erbakan'ın geleneği hayata geçirildi

AK Parti 7. Olağan Kongresi, dün Ankara Kapalı Spor Salonu'nda düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bin 1428 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildiği kongrede, partinin yeni MKYK listesi de belirlendi. Cumhurbaşkanı ayrıca "2023'ün manifestosu olacak" dediği konuşmasını gerçekleştirdi.

ERBAKAN HOCA'NIN GELENEĞİ İHYA EDİLDİ

Öte yandan Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın yazısı ile kongrede eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın bir geleneğinin hayata geçirildiği ortaya çıktı. Yazıda "Erdoğan, Erbakan Hoca'nın bir geleneğini ihya etmiş oldu. Erbakan Hoca, 'Bizde asil-yedek olmaz, herkes asil gibi çalışır' derdi." ifadeleri yer alırken; Cumhurbaşkanı Erdoğan da kongredeki konuşmasında "Yedek diye bir ifade var. O da 35 kişi. Ama onlar yedek olarak kalmayacak, aynen 35 kişi ile beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi. Allah yar ve yardımcımız olsun." demişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER