AK Parti Milletvekili Durgut'tan Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü'ne: "Paçavranın yazarı"

AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah için köşesinde yazdığı yazı nedeniyle Ali Karahasanoğlu ve gazetesine tepki gösterdi. Durgut, "Paçavranın yazarı" dedi.

AK Parti Milletvekili Durgut'tan Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü'ne: "Paçavranın yazarı"

Karahasanoğlu'nun çocuk istismarı suçundan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah için kullandığı "Şu an için çok kesin bir şey söylemek istemiyorum.. Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister", "Ha, şunu da hemen söylemeliyim... Küçük kıza istismar olarak gösterilen eylemden çok daha öncesinden başlar, o tarikat evindeki kişilere benim eleştirilerim... Erkeğin olduğu bir yerde, mutfak işleri için de olsa, evin dışından yabancı bir kadının orada ne işi var? Evin dışından kadının, 12 yaşındaki kızının orada ne işi var?" ifadelerini alıntılayan Durgut, şunları kaydetti:

"İnsaniyetten, İslamiyetten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği, lanetliyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar(!).

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor."

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER