AK Parti MKYK toplantısında açık açık söyledi: İşte Erdoğan'ın hedefi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz salı günü düzenlenen AK Parti MKYK toplartısında talimatlarını verirken, hedeflerini de açıkladı

AK Parti MKYK toplantısında açık açık söyledi: İşte Erdoğan'ın hedefi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önce AK Parti grubunda, sonra da Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında hem partililere talimatlarını verdi, hem de hedefi açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde bu konuyu kaleme aldı. Selvi'nin yazısından bir bölüm şöyle:

- Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ye hedef olarak 2023 seçimlerini gösteriyor. Erdoğan, kabine değişikliğinin ardından konuştuğu AK Parti grubunda, “Artık, genel merkezimizle, Meclis grubumuzla, kabinemizle, beldesinden iline kadar tüm teşkilatlarımızla 2023’e odaklanmamız gereken bir döneme girdik” demişti. Çünkü Erdoğan, 2023 seçimlerini kader seçimi olarak görüyor.

- Salı günü AK Parti’nin MKYK toplantısı vardı. Toplantıya MKYK üyeleriyle birlikte Merkez Disiplin Kurulu, Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu ile Siyasi Erdem ve Etik kurulu üyeleri de katıldı. Yeni dönemde toplantılarda yedek üyeler de yer alıyor. Erdoğan, “Asıl, yedek üye yok. Hepimiz sahada olacağız” demişti.

- Erdoğan toplantının açılışında, “Artık yeni bir dönem başladı. Arkadaşlar sahada olacağız. 2023 seçimlerine kadar hepimiz sahaya çıkacağız, sahada çalışacağız. Artık masada oturmak yok” diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER