AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Mutasyona uğrayan virüsle ilgili yeni tedbir alabiliriz"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik mutasyona uğrayan virüsle ilgili "Gerekirse yeni tedbir alırız" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Mutasyona uğrayan virüsle ilgili yeni tedbir alabiliriz"

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları: 

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Polis ve jandarmamızın kendi bölgelerinde yürttüğü mücadele kesintisiz devam ediyor. Partideki her toplantıda terörle mücadele gündemini yakından takip ediyoruz. PKK terör örgütü bölge için ana istikrarsızlık unsuru. PKK'nın Kuzey Irak'taki güçlere saldırdığını görüyoruz. PKK yerleşik tüm halklara düşmanlık yapıyor. TSK harekatları olmasaydı terör devletçiği olacaktı. TSK'nın PKK ile mücadelesi insanlığa karşı suçu önledi.

TÜRKİYE'NİN SALGINLA MÜCADELESİ

Mutasyona uğrayan virüs ile ilgili tedbirler alınacaktır. 96 ülke ile uçuşlarımız düzenli olarak sürüyor. Kovid ile ilgili tehlike ortaya çıktığında hiç şüphesiz tedbir alınacaktır. Aşı gelse de bir süre virüs ile yaşamaya devam edeceğiz. İstanbul’da tedbirlerden sonra rakam düşmeye başladı. Yasaklara tam uyulmasıyla ilgili hassasiyetin çok yüksek tutulması gerekiyor. Lütfen bu yasaklara kurallara tam olarak uyulması özellikle yılbaşı döneminde gayret sarf edelim.

AZERBAYCAN'IN KARABAĞ ZAFERİ

Azerbaycan'ın kendisine ait olan topraklarını yeniden alması MİNSK Grubu içi ve dışında birçok ülkeyi rahatsız etti. Belçika'nın karar tasarısı haksız bir tasarıdır, hukuk dışıdır. Bu karar ilişkilere katkı sağlamaz. Fransa sağlıklık rol edinmek istiyorsa doğru bir dil kullanmalı. Radikalizmin, saldırganlığın Ermenistan'ı getirdiği yer, net bir şekilde çöküştür.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Bir kesimi tehdit etmek antidemokratik bir yaklaşımdır. Vatandaşı oy veriyor diye eliştiremezsiniz.  Çiftçilere yönelik sözleri bir tehdit yaklaşımıdır. Kutuplaştıran, düşmanlık üreten bir dil kullanıyorsunuz. Bu tehdit siyasetine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. 

CEZAEVİNDE "ÇIPLAK ARAMA" İDDİASI

Bunların yapıldığı dönemlere şahit olduğumuzda en önemli tavırlarımızdan biri işkenceye 0 toleranstır. Bunların hepsini kaldırdık. Bu iddiayı dile getiren şahısların her gün adliye, güvenlik teşkilatını zan altında bırakmaya çalışan yeni bir açıklaması oluyor Arama prosedürleri içtihatlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. Denetleme mekanizmalarımız tarafından her gün denetleniyor. İşkenceye sıfır tolerans ilkesinde hiçbir şekilde gevşeme olamaz.

SİYASETTE PARTİ KAPATMA TARTIŞMASI

Parti kapatmayı zorlaştırmayı biz getirmiştik. Parti hukukun dışına çıkarsa demokratik sistem çaresiz değildir.

CHP'DE TACİZ İDDİALARI

Kurumsal bir suskunluğa döndü.

AİHM'İN SELAHATTİN DEMİRTAŞ KARARI

Hukuk sistemimiz gerekçeli kararı değerlendirecektir. Değerlendirmesine göre bir yaklaşım üretilecektir.

PARLAMENTER SİSTEM TARIŞMASI

Parlamenter sistem bir tek AK Parti döneminde sağlıklı bir şekilde işletilmeye çalışıldı. Orada da kapatma davasıyla karşı karşıya kalındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER