AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar: Türkiye Cumhuriyeti devleti en temiz devlettir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar: Türkiye Cumhuriyeti devleti en temiz devlettir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar:

Diyarbakır annelerine MKYK üyelerimiz adına selamlarını iletiyoruz. Terörle mücadele konusunu yakın bir şekilde takip ediyoruz.

Her geçen gün daha ve net açık şekilde görüyoruz. Bu bölgenin çocuklarını kendileri için umutlu bir gelecek inşa etmeye çalışan çocukları kendileri için terörist yapmaya çalışanlar, kendilerini yakın olanları köleleştirmeye çalışan bir düzen kurmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bu operasyonlar olmasaydı teröristler ve onlara destek verenler çok büyük bir mesafe alacaklardı.

Ülkemizde operasyon yapmaya çalışanlara vereceğimiz cevap nettir.

Bunların arkasına kimlerin saklandığını, kimlerin destek verdiğini görecek kadar da Türkiye Cumhuriyeti'nin köklü bir devlet tecrübesi vardır. Bunlarla mücadelenin en kararlı şekilde sürdürülmesi konusunda her türlü imkana da sahibiz.

Türkiye, cocuk asker kullanmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda sicili en temiz devlettir. Çocuk terörist meselesinde Türkiye Cumhuriyeti devleti en temiz devlettir. İftira bile atılamayacak bir devlettir. Türkiye, insan ticaretinin önlenmesi konusunda en güçlü mücadeleyi veen ülkelerden birisidir. Çocukları savaşçı olarak kullananların başında PKK ve DEAŞ terör örgütü gelmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER