AK Parti'ye geçeceği iddia edilen Muhittin Böcek'ten CHP'deki bazı isimlere zehir zemberek sözler!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 4 ay gördüğü koronavirüs tedavisinden sonra görevine dönerken, isim vermeden CHP'li bazı kişileri sert ifadelerle eleştirdi

AK Parti'ye geçeceği iddia edilen Muhittin Böcek'ten CHP'deki bazı isimlere zehir zemberek sözler!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yakalandığı koronavirüs nedeniyle 4 ay boyunca yoğun bakımda tedavi görmüş, daha sonra da iyileşerek görevinin başına dönmüştü.

Böcek'in hastalığı süresince belediyede partisi CHP'li bazı isimlerin yaptıklarından rahatsız olduğu belirtilerek AK Parti'ye geçebileceği ileri sürülmüştü.

Böcek, bugün yazı bir açıklama yaparak isim vermeden partisindeki bazı kişileri sert ifadelerle suçladı. Bu Böcek'in partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçeceği iddialarını tekrar gündeme getirdi.

Böcek, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Sevgili Antalyalılar, değerli hemşehrilerim, kıymetli dostlarım.

- Ben Muhittin. Uncalı'da doğan köylü çocuğu Muhittin. Tarlalarda traktör üstünde alın teri akıtan, minibüs şoförlüğünden ticarete uzanan ekmeğini kazanma yolcuğunda, emeğiyle yürümüş Muhittin. 

- Bugün, hemşehrilerinin verdiği görev ile siyasette halkına hizmet etme gururunu kazanmış bir ‘insan' olan Muhittin. 

- Sizleri; çeyrek yüzyılı aşan siyasi hayatım ve CHP çatısı altında hizmet verdiğim 18 yıl boyunca, duyduğunuz güvene ve verdiğiniz sorumluluğa hiç ihanet etmemiş olmanın huzuru ve mutluluğuyla selamlıyorum.

- Antalya'nın bağrında doğup büyüyen ben; sizden biri olduğumu da, koltukların ve makamların geçici olduğunu da, bana verdiğiniz sorumluluğun değerini de hiç unutmadım.

- Bugün; bu kadar huzurluysa içim ve alnım bu kadar ak, başım bu kadar dikse bundandır. Göğsümde taşıdığım en onurlu rozet de; memleketimin ve vatanımın hiçbir köşesinde, başımı öne eğdirecek bir yanlışa imza atmamış olmaktır.

- Siz bana, âşık olduğum Antalya'ma hizmet etme görevi bahşettiniz. Ben, bu kutsal görevi aldığım günden beri; yılmadan, yıkılmadan, canımı dişime takarak çalıştım. Attığım her adımı; sizlere duyduğum sorumluluk, memleketime ve vatanıma olan sevdamla attım.

- Gücümü her daim vatandaşlardan, sevgiden, Cumhuriyet'ten ve Atatürk'ten aldım.

- Bu güçle; yıllar boyunca hiç mola vermedim, hiç durup dinlenmedim. Ta ki hayatın acı bir gerçeğiyle yüzleşene kadar. 
- Biliyorsunuz ki, sağlık sorunu nedeniyle zorunlu olarak bir mola aldırdı hayat ve ayrı kaldım sizlerden. Ama hep yanımdaydınız, hep kalbimdeydiniz ve ben de sizin hep dualarınızdaydım; biliyorum. 

- 3,5 ay boyunca yine sizlerden aldığım güçle savaştım o hastalıkla. Allah'a şükürler olsun ki; yeniden sağlığıma kavuştum ve artık görevimin başındayım.

- Bu süreçte ‘vefanın' ne kadar önemli olduğunu anladım, bir kez daha. 18 yıl boyunca çatısı altında mücadele ettiğim, ilkelerine ve ideallerine hiç ihanet etmediğim, başarıya ulaşması için her zaman var gücümle çalıştığım partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm.

- Ahlaki ve etik olmayan bir şekilde, gelecek hesapları yaptıklarına şahit oldum. Bu şahısların oyunlarına, benimle birlikte siz de şahit oldunuz; biliyorum.

- Uğrunda savaş verdiğimiz demokrasiye yakışmayan, seçilmiş bir başkanın inisiyatiflerini hiçe sayan uygulamalar yapmanın dışında; bu insanların, ben hastanede yaşam savaşı verirken öleceğimi, hatta öldüğümü düşünmeleri hepimizi insanlığımızdan utandırdı.

- Ama ben, yine aynı Muhittin'im. Dün nasılsam, bugün de öyleyim. Hâlâ sizin bildiğiniz, tanıdığınız ve güvendiğiniz o insanım. Ve yarın da, sizin bildiğiniz o insan olarak kalacağım.

- Kendimden ve taşıdığım değerlerden hiç vazgeçmeden, aynı azim ve kararlılıkla, size ve Antalya'mıza hizmete devam edeceğim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; herkese sağlıklı günler diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER