AK Partili Mahir Ünal'dan anket açıklaması: Düzenli olarak her ay 4 anket yaptırırız

En yakım seçimler 2023 yılında olsa da siyasetin nabzı erkenden atmaya başladı. Kulis bilgisine göre erken seçim isteyen muhalefet partisi sayısı bir hayli fazla ancak AK Parti seçimlerin tam tarihinde yapılacağını açıkladı.

AK Partili Mahir Ünal'dan anket açıklaması: Düzenli olarak her ay 4 anket yaptırırız

Yavaş yavaş kızışan siyaset arenasında seçimlerin olmazsa olmazı anketler de konuşulmaya başladı. Birçok parti liderinin anket verileri paylaşması sonrasında AK Partili Mahir Ünal da açıklamalarda bulundu

Kanal 7’de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yapılan anketlere ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

(Seçim öncesi ittifak açıklamaları) Daha seçimlere var 3 yıl, 3 yıl öncesinden bunlar telaş içerisinde aslında kendi oluşturdukları birbirine benzemezler ittifakı içerisinde bir düzen oluşturmaya, bu seçim hazırlığı falan değil aslında. HDP’yi de bu ittifakın meşru parçası haline getirmek ve Meral Akşener’i ikna etmek yönünde birtakım çalışmalar yapıyorlar. Meral Hanım da bazen sıcak mesajlar veriyor ya kan davalısı olsak bile işte kapı çalındığında kapı açılır kıvamında birtakım açıklamalar yapıyor da ben bütün bu çabaları ayakta kalma ve tutunma çabası görüyorum. Bunlar yatıyorlar Erdoğan, kalkıyorlar Erdoğan.

Ayda 4 anket

Biz her ay düzenli olarak dört anket yaptırırız, değişik anket firmalarına. Sahadan sürekli olarak hem seçmen algısı hem seçmen davranışı hem seçmenin talepleri, hassasiyetleriyle ilgili Ar-Ge Başkanlığımız her ay düzenli olarak araştırma yaptırır. Biz trendleri izleriz ve trendlerle olayların ve bizim politikalarımızın seçmen nezdindeki etkisini görür ona göre siyasetimizi revize ederiz, ona göre politikalarımızı yeniden gözden geçiririz. Hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 52-54 bandındayız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER