AK Partili Vekilden İmam Hatip Eleştirisi: Erdoğan Talimat Verdi!

Milletvekilleri toplantısında AK Partili bir vekilin imam hatiplerle ilgili eleştirisi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi.

AK Partili Vekilden İmam Hatip Eleştirisi: Erdoğan Talimat Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce de gruplar halinde gerçekleştirdiği milletvekili buluşmalarına bu yıl yeniden başladı.

GÖRÜŞME 3.5 SAAT SÜRDÜ

Erdoğan, parti genel merkezinde "ilk grup" olarak belirlenen 53 milletvekili ile bir buluşma gerçekleştirildi. Görüşme 3.5 saat sürdü ve basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

MİLLETVEKİLLERİNİ DİNLEYİP NOTLAR ALDI

Toplantıda ilk önce Erdoğan bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Ardından milletvekillerine söz verdi ve onları dinledi; tek tek notlar aldı.

KANAL İSTANBUL KARARLILIĞINA VURGU

Erdoğan, toplantı esnasında Kanal İstanbul konusundaki kararlılığına vurgu yaptı ve bu projeyle ilgili süreçte bir değişiklik olmayacağını belirtti.

İMAM HATİP ELEŞTİRİSİ

Buluşmaya katılan 53 milletvekilinden birisi, Erdoğan'a imam hatiplerle ilgili eleştiride bulundu. Vekil, "Siz de imam hatip mezunusunuz. İktidarımızda çok sayıda imam hatip okulu açıldı. Sayı yüksek ancak nitelikle ilgili sorunlar var" dedi.

ÇALIŞMA YAPILMASI TALİMATI VERDİ

Bu sözler üzerine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na imam hatiplerle ilgili çalışma yapılması talimatı verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER