Akciğer tedavisi gören AK Parti milletvekili hayatını kaybetti

AK Parti eski milletvekili Mücahit Pehlivan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 57 yaşında hayatını kaybetti. Akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Pehlivan'ın cenazesi 3 Eylül Perşembe günü ikindi namazından sonra İncek Mezarlığı'nda defnedilecek.

Akciğer tedavisi gören AK Parti milletvekili hayatını kaybetti

TBMM 23. Dönem Ankara Milletvekili, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in doktoru Mücahit Pehlivan bu sabaha karşı kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 22 Temmuz 2007'de yapılan Milletvekili Genel Seçimleri'nde DSP kontenjanından CHP milletvekili seçilen Pehlivan, daha sonra partisi DSP'den istifa etmişti. Bir süre bağımsız olarak milletvekilliğini sürdüren Pehlivan, daha sonra AK Parti'ye katılmıştı.

Başarılı bir doktordu

Kazan Devlet Hastanesinde uzman hekim olarak görev yapan Pehlivan, akademik kariyerine yeniden Budapeşte Semmelweis Üniversitesinde devam ederek öğretim üyesi oldu. Dünyada kıkırdak naklini ilk gerçekleştiren ekipte yer alan Pehlivan, Ankara Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı. Bir televizyon kanalında sağlık programı sunuculuğu da yapan Pehlivan, sürekli basın kartı sahibiydi

İki çocuk babasıydı

Pehlivan, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in doktorluğunu da yapmıştı. İyi derecede İngilizce ve Macarca, orta düzeyde İtalyanca ve Rusça bilen, evli ve 2 çocuk babası Pehlivan'ın cenazesi 3 Eylül Perşembe günü ikindi namazından sonra İncek Mezarlığı'nda defnedilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER