Akşener'den Kılıçdaroğlu'nun başörtü sözleriyle ilgili ilk yorum: Verdiği cevap ittifakta kriz çıkarır!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü hamlesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Akşener'den Kılıçdaroğlu'nun başörtü sözleriyle ilgili ilk yorum: Verdiği cevap ittifakta kriz çıkarır!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüne yasal güvence getirilmesi teklifi üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasal düzenleme çağrısı yapmasıyla başlayan tartışmayı değerlendirdi.

Sözcü gazetesine konuşan Akşener, "Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim" ifadesini kullandı. Türkiye'de çok fazla kanayan yara bulunduğuna dikkat çeken Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü; "Derin yoksulluk içindeki evleri geziyorum. Bir kapağı yamuk buzdolabını açtığımda içinde hiçbir başka gıdanın yer almadığı, mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. 3.5 yaşında kucağınıza aldığınızda kemikleri sayılan kız ya da erkek çocukları görüyorum. Rutubet dolayısıyla astım olmuş çocuklar görüyorum. 15'inden sonra da obez olmuş kız ve erkek çocuklar görüyorum."

"Bir kadının başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır" diyen Akşener, bununla ilgili bir problemleri bulunmadığını vurguladı. Akşener, "Başörtüsüne dair geçmişte yaşananlar yanlıştı. O yanlışlığı da bağıra bağıra ifade edenlerden birisiyim. Ama o konunun artık problem olmaması, gündemimizden çıkması söz konusu. Hatta başörtüsüyle Meclis'e girecek olan kadın milletvekilleriyle ilgili görüşmeyi Sayın Cemil Çiçek'in isteğiyle ben yönettim. Sayın Kılıçdaroğlu genel başkandı. Kendisiyle de konuşarak hiçbir probleme, incitmeye sebep vermeden yönettik ve o iş de bitti. Temel prensip olarak elbette hakkın hukukun yanındayız. Biz gıdaya erişim gibi kanayan yaraları konuşmak durumundayız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER