Albayrak'tan Mansur Yavaş'a destek! Yavaş'ı eleştirenleri eleştirdi

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinden Mansur Yavaş'a açık destek geldi. Gazete, "Bu nasıl gazetecilik?" yorumuyla Yavaş'ı eleştirenlere karşılık verdi

Albayrak'tan Mansur Yavaş'a destek! Yavaş'ı eleştirenleri eleştirdi

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kardeşi Serhat Albayrak'ın CEO'su olduğu Turkuvaz Medya Grubu’ndan CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çok konuşulacak bir destek geldi.

DAMATTAN YAVAŞ'A AÇIK DESTEK

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı da olan Berat Albayrak'a ve Ak Partiye yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Medya gurubuna ait Sabah gazetesi, Mansur Yavaş'ı eleştirenlere tepki gösterdi. Gazete, “Bu nasıl gazetecilik!” çıkışı ile Yavaş'a açıkça destek verdi.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç'un kaleme aldığı bugünkü yazısında, Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın'ın CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin pandemi döneminde esnafın kullanımına açtığı " Lezzet Ankara" adlı uygulamasını haksız rekabet sözleriyle eleştirilerine ve Aydın'a destek veren gazetecilere tepki gösterdi.

"BU NASIL GAZETECİLİK?"

Bugünkü köşe yazısının “Bu nasıl gazetecilik!” başlıklı kısmında Uluç, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgını dolayısıyla zor zamanlar geçiren lokantaların paket servisleri için sıfır komisyonla aracı olmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Uluç, yazısında, "Ankara Büyükşehir Belediyesi "Lezzet Ankara" adlı bir uygulama başlattı. Pandemi yüzünden uzun süre kapalı kalan, sonra sadece "Evlere servis" için açılan, tam açılma beklerken, esas para kazanılan gece yemekleri saatlerinde gene kapalı kalan, iki yıldır neredeyse aç lokantacı esnafına destek olmak için "Lezzet" diye bir uygulama başlatmış. Lokantacı esnafa verilen siparişleri 0 komisyonla müşteriye götüren bir sistem kurmuş. Böylece zaten 3 kuruş para kazanan esnaf, bunun önemli bir yüzdesini kurye şirketlerine komisyon diye vermekten kurtulmuş." diyerek desteğini sundu.

Yemeksepeti'nin "Lezzet Ankara" uygulamasına yönelik itirazlarına destek veren gazetecileri eleştiren Uluç yazısına şöyle devam etti:

Alkış değil mi?. Ama milyarlık kurye şirketi Yemeksepeti "Haksız rekabet" diye itiraz etmiş.. Şimdi bazıları Ankara Belediyesi'nin partisine muhalif olduğundan, bazıları itiraz edenin milyarlık bir şirket olmasından dolayı "Güya" itiraz ediyorlar.

Bir gazete, bir gazeteci, nasıl olur da, iki yıldır çoğu zaten batmış, dükkânını kapatmış, çoğu da zar zor ayakta durmaya çalışan ve milyonlarca insanın eve ekmek götürmesini sağlayan esnafa bir yerel yönetimin sahip çıkmasına itiraz eder?. Bir gazeteci nasıl batan fakir, zavallı ekmek teknelerinin değil, milyarlık holdinglerin yanında durur? Açın belediyeler yasasını ve yerel yönetimlerin yasal görevlerini okuyun bir. Ama siz sosyal medyadan başka şey okumazsınız ki?.

Narh diye bir şey duydunuz mu?. Ekmeğin fiyatını ve gramajını kim tayin eder?. O ekmeğin kaç gramını kaça satacağını tayin hakkın var, ama alıcının evine teslim etmeye hakkın yok öyle mi?. Saçmalamayın.. Siz hiç "Tanzim satışı" diye bir laf duymadınız mı?. Belediyeler, hal, çarşı, pazar, manav, bakkal, kasap esnafının fiyatları yüzünden nerdeyse aç kalan halk için açtı bu mağazaları.. Rekabet, fahiş fiyat koyanları da yola getirdi. Milyarlık Yemeksepeti, belediyenin bu rekabeti yüzünden komisyonunu indirir ve lokantacı esnafının eline üç kuruş fazla geçerse ne olur, beyler?.

Kaynak: Milli Gazete

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER