Ali Babacan'ın yeni partisinin kuruluş tarihi belli oldu

AK Parti'den istifa ettikten sonra parti kurma çalışmalarına başlayan Ali Babacan'ın yeni partisinin en geç mart başında kurulacağı belirtildi

Ali Babacan'ın yeni partisinin kuruluş tarihi belli oldu

AK Parti'den istifa ettikten sonra parti kurma çalışmalarına başlayan Ali Babacan'ın partisinin en geç mart başından kurulacağı belirtildi

AKP’den istifa eden ve parti kurma çalışmalarına başlayan Babacan, kasım ayındaki açıklamada, yeni partinin merkez tüzel kişiliğini 2019 yılı sonuna kadar kurmayı arzu ettiklerini, teşkilatlanma aşamasının bunun ardından geleceğini söylemişti.

Son rötüşlar kaldı

Reuters’a bilgi veren konu hakkında bilgi sahibi iki kaynaktan biri şunları söyledi: “Planlanan takvim biraz sarktı ama sorun olduğundan değil, her şey fazla detaylı ele alındığından. Çalışmalar neredeyse tamamlandı. Artık lansman hazırlıklarına başlandı. Kurucular kurulu hemen hemen hazır. Son rötuşlar kaldı.”

Babacan’ın genel başkan olacağını kaydeden diğer kaynak ise, “Günler içinde parti kuruluşuna dair dilekçe İçişleri Başkanlığı’na verilir. En fazla mart ayının başı olur” dedi.

Aynı kaynak, AKP’den istifa eden bazı isimlerin partide olacağını ancak birçok yeni yüzün siyasete katılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER