Ali Babacan'dan Davutoğlu açıklaması: Aramızda ciddi bir ayrışma var

AK Parti'den ayrıldıktan uzun bir süre sonra DEVA Partisi'ni kuran eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu ve aralarında ciddi bir ayrışma olduğunu belirtti.

Ali Babacan'dan Davutoğlu açıklaması: Aramızda ciddi bir ayrışma var

AK Parti'den ayrıldıktan uzun bir süre sonra Demokrasi ve Atılım Partisi'ni kuran eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili sorulan soruları yanıtladı. 

AK Parti hükümetinde birlikte çalıştıklarını belirten Babacan, birçok konuda aralarında ciddi bir ayrışma olduğunu ve o nedenle bir arada olmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Ali Babacan'dan Ahmet Davutoğlu açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

Tamamen farklı seyrediyor

'Yeni parti kurma sürecinde eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile neden birlikte hareket etmediniz' sorusuna açıklık getiren Babacan, şunları söyledi:

"Ahmet Bey'le tanışmamız 2002. Hükümetin ilk kurulduğu yıllar. Daha önce tanımıyordum ama iyi bir ilim adamı olarak, saygın bir ilim adamı olarak sadece ismen duymuştum. Daha sonra yakın çalıştık, çok yakın çalıştık. Ancak bu AK Parti'den ayrılma, daha sonra yeni bir hareket başlatma. Yani şöyle sürece bakarsınız aslında sürecin başlangıcı, yöntem, kronoloji tamamen farklı seyrediyor bugüne kadar.

Tarz, üslup, metot konularında ciddi bir ayrışmamız var

Türkiye'deki sorunların tespiti konusunda ortak görüşler tabii ki olabilir, ama nasıl bir Türkiye görmek istiyoruz ve bunu nasıl bir ekiple yapmak istiyoruz? Bu önemli. Yine nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var. Onun için bir arada olmak mümkün olmadı."

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER