Amirallerin bildirisiyle ilgili AK Parti'den flaş karar

Türkiye'nin gündemine oturan amirallerin bildirisiyle ilgili olarak AK Parti flaş bir karar aldı

Amirallerin bildirisiyle ilgili AK Parti'den flaş karar

Amirallerin bildirisi Türkiye'nin gündemine otururken, AK Parti'den flaş bir karar geldi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, NTV'de katıldığı programda şu açıklamayı yaptı:

- Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız. Bu durum anayasal düzene karşı işlenmiş bir suçdur.

- Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir.

- Uzun süre sessizliklerini koruduktan sonra CHP Sözcüsü bir açıklama yaptı, 'buradan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus bir özellik' dedi. Burada şunu ifade etmek lazım. Darbe artığı kesimler var. CHP'nin açıklamaları ortada. Bu bildiye imza atarım diyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı'nın tavrı ortada. CHP'nin tutumu bildirinin altına imza atarım diyen İYİ Parti Milletvekilleri cunta heveslilerine zemin oluşturuyor.

- Biz AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantımızı perşembe günü planlamıştık. Ancak bu son gelişmeler dolayısıyla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde yarın AK Parti MYK, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Bu bildiriyi çok daha geniş bir şekilde değerlendireceğiz. Ele alacağız. Bu konuda takındığımız tavrı daha da güçlendirmek için gerekli adımları atacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER