Ankara'da bekçiye cinsel taciz davası açıldı: 3 yıla kadar hapis!

Ankara Cebeci’de yaşayan P.K. isimli kadın, İ.V.Y. isimli erkeğin kadının evine yaklaşıp kendisini izlediği ve taciz ettiği öğrenildi

Ankara'da bekçiye cinsel taciz davası açıldı: 3 yıla kadar hapis!

Ankara Cebeci’de yaşayan P.K. isimli kadın, İ.V.Y. isimli erkeğin kadının evine yaklaşıp kendisini izlediği ve taciz ettiği öğrenildi.

Sosyal medyadan taciz etmiş

Ardından mahalledeki kameralardan kaydedilen görüntülerde İ.V.Y isimli erkek tespit edildi. Cebeci Şehit Birol Öztekin Polis Merkezi Amirliği’ndeki işlemler esnasında P.K.’nın adını öğrenen bekçi A.Y.C.’nin sosyal medya üzerinden kadını taciz etmeye başladığı anlaşıldı.

P.K.’nın polis merkezine verdiği ifadede “Bana mesaj gönderen kişinin Facebook profiline baktığımda sürmekte olan taciz soruşturması için gitmiş olduğum polis merkezinde ‘daha önceden görmüş olduğum bekçi olduğunu’ fark ettim. Mesaj gönderen kişinin mesleği bölümünde bekçi yazdığını gördüm. Bunun üzerine bekçi A.Y.C. konuşmasında P.K.’yı tanımadığını söyledi.

3 yıl hapis gelebilir

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı A.Y.C.’nin cinsel taciz suçu işlediğini doğrulayarak 8 Ocak tarihinde bir iddianame hazırladı. İddianamede, “P. K.'nin daha önce tanımadığı bekçiye yönelik iftirada bulunmasını gerektirecek bir husumet bulunmadığı, bekçinin mesaj göndererek cinsel taciz suçunu işlediğine dair kamu dava açmaya yeter delil ve şüphe bulunduğunu” ifadelerine yer verildi. 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak olan A.Y.C.'nin davası 21. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER