Ankara'da Suriyeli sığınmacılar 2 Türk gencini bıçakladı, ortalık karıştı

Ankara'nın Altındağ ilçesindeki parkta mahalle sakinleri ile Suriyeli oldukları belirtilen yabancı uyruklu kişiler arasında kavga çıktı. 2 Türk bıçakla yaralandı. Bunun ardından yaklaşık 100 kişilik grup, yabancı uyruklulara ait işyerleri ile araçlarına zarar verdi.

Ankara'da Suriyeli sığınmacılar 2 Türk gencini bıçakladı, ortalık karıştı

Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Battalgazi Mahallesi'nde bulunan bir parkta mahalle sakinleri ile Suriyeli oldukları belirtilen yabancı uyruklu kişiler arasında tartışma çıktı. 

Bu sırada iddiaya göre yabancı uyruklu Y.A, yanında bulunan bıçakla, Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler'i yaraladıktan sonra olay yerinden kaçtı.  

Göğsünden aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan Emirhan Yalçın, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Ali Yasin Güler de Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Yalçın'ın durumunun kritik olduğu belirtilirken, Güler'in ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. 

Polisin şüpheli Y.A.'yı kısa sürede yakaladığı belirtildi.

Yaşanan olayın ardından mahalle sakinleri, olayın yaşandığı parkta toplanarak tepki gösterdi. 

Yaklaşık 100 kişi, yabancılara ait iş yerleri ve araçlarına zarar verdi. Polis ekipleri, olayları güçlükle yatıştırdı. Ardından olay yerine gelen Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla mahalle sakinleriyle görüşerek, evlerine dönmeleri konusunda ikna etti.

Olay hakkında soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER