Antalya'da Koronavirüs Paniği: Sahilde Ölü Yarasalar Bulundu!

Antalya Gazipaşa'da vatandaşlar hafta sonu sahilde 2 yarasa ölüsü gördü. Paniğe kapılan vatandaşlar yarasa ölülerinin koronavirüs şüphesi nedeniyle incelenmesini istediler.

Antalya'da Koronavirüs Paniği: Sahilde Ölü Yarasalar Bulundu!

Gazipaşa Koru Mahallesi'nde doğal havuzların da bulunduğu sahilde 2 yarasa ölüsü bulundu. Hafta sonu sahilde gezen vatandaşlar, ölü yarasaları görünce şaşırdı.

TEDİRGİN OLDULAR

12 santimetre boyunda, kanat açıklığı ise 15 santimetreyi bulan yarasa ölülerini görenler, tedirgin oldu. Yarasa ölülerinin alınmasını isteyen vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, durumu bildirdi.

'SEBEBİNİN YARASALAR OLDUĞUNU DUYDUM'

Sahilde spor yaparken yarasa ölülerini görüp, 112'ye bildirdiğini söyleyen Mustafa Mustafaoğulları, "Sahile gezmeye gelmiştim. Bir yarasa ölüsüne rastladım, tedirgin oldum. Bu günlerde bir virüs olayı var. Çin'de grip hastalığının sebebinin yarasalar olduğunu duydum. Yetkililere de bilgi vermek istedim. Biz vatandaş olarak duyarlılık gösteriyoruz ama sonuç alamadım. Sonra 112'yi aradım. 'Milli Parklar Müdürlüğü'nden dönecekler' denildi. Şu anda hala bir yetkili gelecek diye bekliyorum" dedi.

'BİR TANE DAHA GÖRÜNCE YETKİLİLERE BİLDİRDİM'

Koru sahilinde çocuğuyla gezinti yaparken sahile vurmuş iki farklı yerde yarasa ölüsü gördüğünü anlatan Burhan Yıldız da "Sahilde oğlumla gündelik yürüyüş yaparken, oğlumla yarasaları gördüm. Önce birini gördüm, gömdüm. 20 metre ilerledikten sonra bir tane daha bulunca dikkatimi çekti, yetkililere bildirmek istedim. Sonuçta bir hastalık söz konusu" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER