Asker Mustafa Araz neden öldü: Baba Hasan Araz'dan suç duyurusu

Babaeski'de askerliğini yaparken intihar ederek öldüğü belirtilen asker Mustafa Araz'ın ailesi askeri savcılığa suç duyurusunda bulundu

Asker Mustafa Araz neden öldü: Baba Hasan Araz'dan suç duyurusu

23 yaşındaki Mustafa Araz, Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde bulunan Birinci Zırhlı Tugay Komutanlığı Hava Savunma Füze Komutanlığı’nda askerlik görevini yapıyordu.

10 Mayıs tarihinde kardeşi Metin Araz'la telefonda konuşan Araz'ın ertesi gün göğsündeki ağrı için askeri araçla hastaneye götürüldüğü belirtildi. 

11 Mayıs'ta ise babası Hasan Araz'ı telefonla arayan ve astsubay olduğunu söyleyşen bir kişi oğlunun hastaneye gittikten sonra kimseye haber vermeden kaybolduğunu bildirdi. 

12 Mayıs'ta ise Araz ailesine oğullarının intihar ettiği bilgisi ulaştırıldı.

Hasan Araz, oğlunun cansız bedenini gördüğünü belirterek, "Bileklerinde bağlama izi, yüzünde morluklar vardı. Çenesinde de derin bir yarık vardı. Oğlum intihar edecek biri değildi. İşkence edilerek öldürüldüğünü düşünüyorum. Olayın soruşturulmasını istiyorum" dedi.

Araz Ailesi’nin avukatı Cesim Parlak ise, Babaeski Cumhuriyet Başsavcılığı’na, ‘Kasten öldürme, ‘işkence’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamalarıyla başvuruda bulunduklarını kaydetti ve "Cesedin bulunduğu yer aslında birçok şeyi ortaya koyuyor. Ceset, Babaeski Devlet Hastanesi’ne 2 kilometre uzaklıkta metruk bir AVM’nin arka duvarının dibinde bulunuyor. 15 metre yükseklikten atlayarak intihar eden kişinin, duvarın dibine yapışık bir biçimde düşmesi temel fizik kurallarına aykırı. Yine, Mustafa’nın cansız bedeni sırt üstü bulunuyor. Yüksekten atlayan bir kişinin sırt üstü kalması da imkânsız. Etkin bir soruşturmanın yapılacağına dair şüphemiz var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER