Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan'a sahip çıkan biri var: En kıymetli alimlerden!

Ayasofya'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan'a sahip çıkan Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz, "Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri" ifadelerini kullandı.

Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan'a sahip çıkan biri var: En kıymetli alimlerden!

Ayasofya'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada sözleriyle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camisi eski imamı Mustafa Demirkan, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. 

NE DEMİŞTİ?

Demirkan, Atatürk'e ithafen, "Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma..." ifadelerini kullanmıştı.

SAHİP ÇIKAN BİRİ VAR

İmam Mustafa Demirkıran'a destek ise Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz'den geldi. Demirkan'a sahip çıkan Açıkgöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkan Hocaya, Allah'ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

vaizlerin imamların üzerinden din düşmanlığı yapanları kınıyorun bu gibi dışı insan kalbi şeytan kimselere rabbim son nefesinde iman nasib etmesin mekanlarını ebed cehennem kılsın amin

SIRADAKİ HABER