Avcılar'da eylem: Gören gözyaşlarına boğuldu!

Bir grup tiyatro sanatçısı İstanbul Avcılar'da kadın cinayetlerini "Heykel duruşu"yla protesto etti. Gösteriyi görenlerin duygulandığı, hatta bazı kadınların gözyaşı döktüğü görüldü

Avcılar'da eylem: Gören gözyaşlarına boğuldu!

İstanbul Avcılar'da tiyatro sanat yönetmeni Cemal Uçarman, kadın cinayetlerine duyarlılık oluşturmak için çarpıcı bir gösteri ortaya koydu.

Eşi, babası veya sevgilisi tarafından öldürülen ve masumiyeti simgeleyen 'Melek' olan kadınları canlandıran üzerlerini beyaz boya ile boyayan Hüsne İşbiler, İlayda Yiğit ve Merve Aksu ile elleri kırmızı boya ile boyalı kadınları öldüren erkekleri simgeleyen iki sanatçı, Avcılar'da yarım saat süreyle 'Heykel' gibi hareketsiz durdu. 

Önlerinde öldürülen bazı kadınların isim ve fotoğrafları bulunan sanatçıların, Marmara Caddesi'ndeki Deprem Anıtı önünde 'Heykel' gibi hareketsiz duruşu kısa sürede ilgi topladı. 

Yoldan geçenler durarak heykel gibi hareketsiz duran yüzleri kanlı melekleri canlandıran 3 kadın ile elleri kanlı 2 erkek ve yöresel kıyafetli kadınları inceleyerek cep telefonları ile görüntüledi. 

Bu sırada vatandaşların duygulandığı, hatta bazı kadınların gözyaşı döktüğü görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER