AVM-DER Sağlık Bakanlığı'nı dinlemedi: AVM'ye gelin çağrısı yaptı!

Koronavirüsün Türkiye'ye sıçramasının ardından Sağlık Bakanlığı titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu vatandaşlara kalabalık yerlerden uzak durun çağrısı yaparken, AVM-DER ve GLA Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik, vatandaşı AVM'lere davet etti

AVM-DER Sağlık Bakanlığı'nı dinlemedi: AVM'ye gelin çağrısı yaptı!

Koronavirüsün Türkiye'ye sıçramasının ardından Sağlık Bakanlığı titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu vatandaşlara kalabalık yerlerden uzak durun çağrısı yaparken, AVM-DER ve GLA Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik, vatandaşı AVM'lere davet etti.

Tedbir olarak görmediler

Çelik, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin ‘AVM’ler öğlen 12’de açılıp akşam 8’de kapansın’ önerisine katılmadıklarını söyledi. AVM’lerin geç açılıp kapatılmasını tedbir olarak görmediklerini, aksine ülkedeki panik havasını artırarak karaborsacılara fırsat vereceğini düşündüklerini belirten Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“AVM’lerin açılış kapanış saatleri ile ilgili açıklamanın AVM yönetimleri açışından hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Ayrıca, AVM’lerin geç açılıp kapatılmasını da bir tedbir olarak görmüyoruz. Aksine ülkemizdeki panik havasını artırarak karaborsacılara fırsat vereceğini düşünüyoruz.

Rutin temizlik yapılıyor

AVM-DER olarak alışveriş merkezlerimizde vatandaşlarımız süre ve saat engeli olmadan önceden nasılsa aynen olduğu gibi gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceklerini duyururuz. Bu dönemde yapılan dezenfekte işlemleri ile Kovid-19’un ziyaretçilerimize olan etkilerini önlenebiliyor ve bulaşıcı olması engellenmektedir.

Başta alışveriş merkezlerinin yeme içme alanları, çocuk eğlence mekanları, tuvaletleri, bebek bakım odaları, asansörleri, yürüyen merdiven bantları, kapı kolları, asansör düğmeleri gibi temas gerektiren bir ünite var.

Bütün bu alanlarda rutin günlük yapılan temizlik ve temizlik sonrasında kullanılan dezenfeksiyon kimyasallarıyla hijyen sağlanarak hastalık kaynağı bakteri ve virüslerin barınmasını engelliyoruz. Alışveriş merkezlerinde görevli sağlık personelimiz teyakkuzda. Özetle söylemek gerekirse çok güçlü tedbirler aldık. Ziyaretçilerimiz gönül rahatlığı ile alışveriş merkezlerimize gelebilirler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER