Avukatın Etek Boyuna 'Kısa' Demişti: İkinci Skandal Ortaya Çıktı!

Anadolu 2’nci İş Mahkemesi Hâkimi Mehmet Yoylu, duruşma esnasında ayağa kalkan avukatın etek boyunun kısa olduğunu iddia ederek tutanak tutmuştu. Hakimin aynı gün başka bir duruşmada küpe takan avukat Dorukcan Davutoğlu’na da "Er kişiye küpe takmak yakışmaz" dediği ortaya çıktı.

Avukatın Etek Boyuna 'Kısa' Demişti: İkinci Skandal Ortaya Çıktı!

Duruşma sırasında savunma yapmak üzere ayağa kalkan avukat Tuğçe Çetin’in etek boyunu kısa bulan, aynı gün başka bir duruşmada da küpe takan avukat Dorukcan Davutoğlu’na “Er kişiye küpe takmak yakışmaz” diyen Anadolu 2’nci İş Mahkemesi Hâkimi Mehmet Yoylu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Görevi kötüye kullanma” ve “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”ten 3 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İYİ NİYETLİ UYARMAK İSTEMİŞ

Yoylu savunmasında özetle, bir yargı mensubu olarak mevzuata dikkat ettiğini, olay günü müşteki avukat Tuğçe Çetin’i iyi niyetli uyarmak istediğini, yaptığı işlemleri tutanağa geçirdiğini, işlemlere karşı yasa yollarının açık olduğunu söyledi. Yoylu’nun birinci sınıf hâkim olması nedeniyle Yargıtay Görevli Ceza Dairesi’nde son soruşturma yapılmak üzere şüpheli hakkında soruşturmanın açılması, atılı suçlardan yargılamasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER