AYM'nin iki kez iptal ettiği yasa yeniden mecliste: Memur olmak isteyen adayları ilgilendiriyor!

Anayasa Mahkemesi'nin daha önce iki kez reddettiği kamuya alınacak personelin güvenlik soruşturması ve arşiv düzenlemesi teklifini Ak Parti bir kez daha yasa teklifi olarak TBMM Başkanlığı'na sundu

AYM'nin iki kez iptal ettiği yasa yeniden mecliste: Memur olmak isteyen adayları ilgilendiriyor!

Daha önce Anayasa Mahkemesi'nin iki kez iptal ettiği güvenlik soruşturması düzenlemesi yeniden Meclis Genel Kurulu'na geliyor. 

Ak Parti milletvekillerinin imzasıyla verilen ve geçen hafta TBMM İçişleri Komisyonu’nda kabul edilen “Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması”na ilişkin yasa teklifi iktidar ile muhalefeti bir kez daha karşı karşıya getirdi.

Kamuda çalışacak personel için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması koşullarını düzenleyen ve daha önce iki kez Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından iptal edilen düzenlemeyi Ak Parti, ilk kez kod kanun, yani ayrı bir yasa teklifi olarak TBMM Başkanlığı’na sundu.

Muhalefetin “fişleme” olarak nitelendirdiği düzenlemeyi Ak Parti, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde FETÖ ile bağlantılı olan kamu görevlilerinin oynadığı etkin rolü örnek gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER