Ayşenur Arslan, Sözcü'nün işten çıkarmalarını AK Parti'ye yıkmaya çalıştı

Sözcü ve Korkusuz gazetelerindeki işten çıkarmalar sonrası Halk TV sunucu Ayşenur Arslan'dan 'yok artık' dedirten bir paylaşım geldi. İşten çıkarmalara yönelik algı operasyonuna soyunan Arslan, olayı hükümete yıkmaya çalıştı.

Ayşenur Arslan, Sözcü'nün işten çıkarmalarını AK Parti'ye yıkmaya çalıştı

Sözcü Gazetesi'nde Çiğdem Toker, Ahmet Takan, Hüsnü Mahalli, Sinan Meydan gibi isimler işten çıkarıldı.

HALK TV SUNUCU AYŞENUR ARSLAN YİNE ŞAŞIRTMADI

Sözcü'nün işten çıkarmasını bile provokasyona dönüştürüp bunun üzerinden algı yapmaya çalışanlar işe koyuldu. Halk TV ekranlarında program sunan Ayşenur Arslan, sosyal medyadan paylaştığı twitle 'pes artık' dedirtti.

Ayşenur Arslan, "Sözcü’nün işlerine son verdiği gazetecileri yıllardır tanırım, okurum. Ama ikisi çok yakın dostum, kıymetlilerimdir: Hüsnü Mahalli ve Çiğdem Toker. O gerçek gazetecilere gazetecilik yapma imkanı vermeyen bir ülkede yaşıyoruz. Üzgün olmaktan çok öfkeliyim" ifadelerine yer verdi.

Arslan bu paylaşımda Sözcü'nün bazı gazetecileri işten çıkarmasına hükümetin yol açtığı imasını yaparak "Gerçek gazetecilere gazetecilik yapma imkanı vermeyen bir ülkede yaşıyoruz" sözlerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Ayşenur Arslan'ın bu sözler kendi takipçileri tarafından da tepki gördü. Ayrıca Ayşenur Arslan'a gelen tepkiler arasında İsmail Küçükkaya'dan sonra Halk TV'ye uzun yıllar emek veren gazetecilerin istifaları da hatırlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2022, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER