Aytaç Yalman'ın eşinin de koronavirüs testi pozitif çıktı!

Sağlık Bakanı Koca, Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman'ın koronavirüsten öldüğünü doğruları ve Yalman'ın eşinin de koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

Aytaç Yalman'ın eşinin de koronavirüs testi pozitif çıktı!

Sağlık Bakanı Koca, Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman'ın koronavirüsten öldüğünü doğruları ve Yalman'ın eşinin de koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada süreç şu şekilde açıklandı:

Hastanın kliniğinin ve tetkiklerinin bakanlık COVID 19 rehberinde tarif edilen olası vaka tanımına benzemesinden dolayı filyasyon yapılmasına karar verilmiş, yapılan filyasyon sonucunda eşinde semptomlar görülmesi üzerine 15.03.2020 tarihinde aynı hastaneye yatışı yapılmıştır. Hastaya daha önce takip edildiği sağlık kuruluşu ve orduevinde tedavi uygulayan sağlık profesyonelleri, ev temaslıları, iş yeri temaslılarına filyasyon yapılmış numuneleri alınmış gerekli izolasyon tedbirleri uygulanmıştır.

-Eşinin test sonucunun COVID pozitif gelmesi üzerine merhum Aytaç Yalman'ın klinik tablosunun da uyumlu olduğu dikkate alındığında COVID 19'a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER