Bahar Kalkanı Harekatı ile ağır darbe alan Esad rejiminden yeni açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, rejime verdiği sürenin dolmasıyla başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı ile Esad'a ait birçok hedef nokta atışı ile vuruluyor, rejime ait uçaklar düşürülüyor, milisler yok ediliyor. TSK'nın tüm bu kararlı tavrına rağmen rejimden küstah bir açıklama daha geldi ve "karşı koymakta kararlıyız" denildi

Bahar Kalkanı Harekatı ile ağır darbe alan Esad rejiminden yeni açıklama

34 askerimizin şehit olmasının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı ile Esad rejimi büyük yara aldı. Rejime ait tanklar, uçaklar ve cephanelikler tek tek yok edilirken Şam'dan küstah bir açıklama geldi.

Türkiye'den korkmuyoruz

Harekat öncesi Türkiye'nin, 'Şam yönetiminin şubat sonuna kadar Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmeli' uyarısını dikkate almayan ve saldırılarını yoğunlaştıran Esed Rejimi'nden küstah bir açıklama geldi. Türkiye'nin "saldırganlığıyla" yüzleşmekten korkmadıklarını belirten rejim, "Türkiye'nin topraklarımızdaki saldırılarına karşı koymakta kararlıyız" açıklamasını yaptı.

Planlandığı şekilde devam ediyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bahar Kalkanı Harekatı'nın şu ana kadar planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini belirterek, harekatla ilgili son rakamları paylaştı. Akar, "Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmamak için başlattığımız Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında bugüne kadar; 2 savaş uçağı, 2 İHA, 8 Helikopter, 135 Tank, 5 Hava Savunma Sistemi, 86 Top/Obüs/ÇNRA, 16 Tanksavar/Havan, 77 Zırhlı araç, 9 Mühimmat deposu, 2 bin 557 rejim unsuru ve askeri etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER