Bahçeli 6 Ay Sonra Grup Toplantısında: "Sağlığım Üzerinden Spekülasyonlara Yeltenenler Bilmelidir ki"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 ay sonra yeniden grup toplantısında partililere seslendi. Bahçeli, "Dua edenler bela okuyanlardan fazla olduktan sonra ne fırtınadan korkarız ne de felaketlerden kaçarız" dedi

Bahçeli 6 Ay Sonra Grup Toplantısında: "Sağlığım Üzerinden Spekülasyonlara Yeltenenler Bilmelidir ki"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 ay sonra yeniden grup toplantısında partililere seslendi. Bahçeli, "Dua edenler bela okuyanlardan fazla olduktan sonra ne fırtınadan korkarız ne de felaketlerden kaçarız" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. 189 gün sonra partisinin TBMM'deki grup toplantısına katıldı.

Sağlık sorunları nedeniyle MHP'nin grup toplantıları 9 Temmuz 2019'dan bu yana yapılmıyordu.

Yaklaşık 6 ay sonra ilk kez grup toplantısında partililere seslenen Bahçeli iç ve dış politikadaki gelişmeleri gündemine aldı. 

"Hem bölgemiz hem küresel sistem huzursuzluk sarmalındadır." diyen Bahçeli, "Uzun bir aradan sonra yaptığımız grup toplantısına katılan herkese selam olsun. Sağlık sorunları yaşadığım dönemde arayan, soran herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

"Duaların gücü ve doktorlarımızın dokunuşları ile buradayız, son nfesimize kadar da burada olacağız" diyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

Sağlığım üzerinden spekülasyonlara yeltenenler bilmelidir ki biz şet ve şefaket kişilere erdemli gönüllere bakarız. Daha önce de söyledim dua edenler bela okuyanlardan fazla olduktan sonra ne fırtınadan korkarız ne de felaketlerden kaçarız. Ecel amel verdiği müddetçe alayı gelsin. Bu cepheyi yıkamazlar. Biz ülkücü doğduk ülkücü yaşadık vakti saati gelince ülkücü olarak öleceğiz. Alın yazımız budur.
 

DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

Ne mutlu bize ki duanın gücü ve doktorlarımızın gayretiyle buradayız. Son nefesimize kadar da burada olacağız. Derdi veren Allah şifayı da vermiştir. Kader gayrete aşıktır. Düşmemizi bekleyenler Allah’ın izniyle kurumuş ağaca dönecekler daha çok bekleyeceklerdir. Sahte kurtarıcıların hevesleri kursaklarında kalmaya mahkumdur.

Eğer yürek yemedilerse eğer meydanı boş zannetmedilerse kurt pençesiyle kendilerine gelip arkalarına bakmadan kuytu yerlere saklanacaklardır.

MHP üzerinde hesap yapılmaz. Sağlığım üzerinden spekülasyona yeltenenler kötü temennilerini şifreli mesajlarla servis edenler bilsinler ki biz şer kişilere değil edepli gönüllere bakarız.

Dua edenler bela okuyanlardan fazla oldukça ne fırtınalardan korkarız ne de felaketlerden kaçarız.

Ecel aman verdiği müddetçe alayı gelsin bu cepheyi yıkamazlar.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir kahramanlık saldırıp bir daha dönmemektir.

Haklı bir mücadeleden dönmeyi aklından geçirenlerin akıbeti uçurumdur. Bizim mumdan kanatlarımız yok ki güneşten korkalım.

Davamız hak hakikat davasıdır. Cihan yıkılsa emin olsun çatımız sarsılmayacaktır. Biz MHP’yiz.

2019 yılında Türkiye yüksek bir beka mücadelesi vermiştir.

Maalesef hem bölgemiz hem de küresel sistem huzursuzluk sarmalındadır.

Cemal Kaşıkçı cinayeti, Kasım Süleymani suikastı, yolcu uçağının vurulması beşeri vicdanı kaygılandırmıştır.

Bombayı ele alan silahı beline kuşanan ya cinayet nöbetine gitmekte ya da ihanet devriyesine çıkmaktadır.

Allah’tan Türkiye ve Rusya’nın çağrıları ile Libya’da şimdilik ateşkes çağrıları karşılık bulmuş darbeci Hafter de ikna edilmiştir.

İdlib’teki ateşkes rejimi sevindirici olmakla birlikte tam olgunlaşmış temelleşmiş değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürdürdüğü diplomasi trafiği memnuniyet vericidir.

Libya ile yapılan anlaşma ile Akdeniz’deki ezberler bozulmuş tabular yıkılmıştır. Dengelerin yeniden kurulması sağlanmıştır.

Türkiye ve Libya’nın denizden birleşmesi, Doğu Akdeniz’in iki yakasının bir araya gelmesi bildik ülkeleri telaşlandırmıştır.

Türkiye ne yapacaktı aleyhine olan gelişmelere sessiz mi kalacaktı.

Libya konusu bizim için tarih ve gelecek konusudur.

Libya’ya asker gönderme tezkeresinin kabulü düşmanları çatlatırken CHP’yi, HDP’yi, İP’i SP’yi aynı anda zıvanadan çıkarmıştır.

Türkiye’nin egemenlik haklarını savunmaktan aciz düşenler bize neyi anlatmayı çalışıyorlar.

Kılıçdaroğlu biliyorsa söylesin Ortadoğu olmadan Libya’daki kanama dindirilmeden Anadolu’da nasıl tutunacağız.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın 482 yıl sonra geri dönüşü bu CHP’yi neden sızlandırıyor. CHP kimin tarafındadır?

Hafter’in diretmesine ama masadan kalmasına rağmen Libya’da ilan edilen geçici ateşkesin sürmesi umut vericidir.

Kılıçdaroğlu’na ve CHP’li yöneticilere diyorum ki Türkiye’nin hak ve çıkarlarını savunmak korkmayın MHP’li ya da AK Partili yapmaz. Sadece adam yapar sadece yerli ve milli insan yapar.

Terörist Demirtaş’ın Devran isimli sözde kitabından tiyatro oyunu çıkarıp buna övgü düzenler bu milletin ruh köküne yabancı olanlardır.

CHP’ye diyorum ki çadır tiyatronuzu ya gidin Kandil’de kurun ya da Pensilvanya’ya açın. Müslüman mahallesinde salyangoz satmayın zira sattırmayız.

Bir milletin yükselişinin dayanağı milli devletin sağlamlığıdır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER