Bahçeli'den ABD'ye S-400 resti: Bu artık bir varoluş meselesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, "Türkiye yol ayrımındadır. Ya bu tehditlere boyun eğeceğiz ya da S-400'leri alıp vatan topraklarına konuşlandıracağız. Bunun başka bir seçeneği kalmamıştır. ABD ister beğensin ister beğenmesin S-400'lerin alınması varoluş mücadelesine dönmüştür." dedi.

Bahçeli'den ABD'ye S-400 resti: Bu artık bir varoluş meselesi

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Teröristbaşının mektubundan bilgimiz olduğunu söyleyenler yanımızda mıydı? MHP'nin terörizme bakışı nettir. Değişmesi imkansızdır. Biz inkarcı köksüz değiliz. İmralı'ya mitil attığımızı söyleyen hanımefendi acaba sen postu nereye serdin?

Biz beka dedik, Türk milletinin milli ve manevi emanetlerini canımız pahasına muhafaza ettik.

CHP'nin uydusu haline dönen İP'in omurgası çökeli epey zaman olmuştur.

Ümitsizlik kapımızdan içeri giremeyecek. İftira yüreklerimizin sıcaklığıyla eriyip gidecek. İhanetle savaşımız sonuna kadar sürecektir. Biz Türkiye'yiz hep birlikte Türk milletiyiz.

"YAKINEN TAKİP EDECEĞİZ"

Bize göre İstanbul ehline emanet edilmemiştir. Sonuçlarını ilerleyen dönemlerde görmemiz kuvvetle muhtemeldir. İBB Başkanını yakınen takip edeceğiz, gerekli notları alacağız.

Sosyal medya infazları, rezil dedikodular, asılsız haberler, mağduriyet edebiyatı 23 Haziran'ı bir nebze de olsa gölgelemiştir.  Terörizme karşı Pençe Harekatı'nı yapan Türkiye sosyal medyadaki fitneleri ortadan kaldırmalıdır. 

"GİZLİ GÜNDEM HAZIRLIĞI İÇİNDE"

CHP Genel Başkanı'nın grup toplantısında "23 Haziran seçimi iptal edilirse itiraz etmeyeceğim" demesi arızalı, ironi, şımarık bir ruh halinin dile gelmesidir. CHP'li belediye başkanının teşekkür konuşması dikkatle izlenmelidir. CHP'li başkanın konuşması maksadını aşmıştır. Hamaset tuzağına kapılmış, gizli gündem hazırlığı içindedir. Kulun hesabı varsa Allah'ın bir hesabı vardır. Bunlar ilk sallantıda düşüp gideceklerdir. 

Dileğimiz İstanbul'un iyi yönetilmesidir. İstanbul gözbebeğimizdir. PKK ve FETÖ'nün hükmü İstanbul'da sökmeyecektir. Herkes ayağını denk almalıdır. Durduğu yeri tekrar gözden geçirmelidir. Siyasi paçozluğa misaade olmayacaktır.

Yedikleri haram lokmalar, kırdıkları cevizler günü geldiğinde boğazlarında duracaktır.

Cumhur İttifakı önüne bakmalıdır. Ülke meselelerine odaklanmalıdır. Büyüyen ve büyük bir Türkiye özlemi gerçekleşmelidir. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Devleti devlet yapan özellik adalettir. Hukukun üstünlüğü prensibidir.

Millet şuuru olmadan devlet şuurunun hayat bulması imkansızdır. Devlet şuuru demek bağımsızlık demektir. Egemenliğe gölge düşürmemektir.

S-400 AÇIKLAMASI

Türkiye yol ayrımındadır. Ya bu tehditlere boyun eğeceğiz ya da S-400'leri alıp vatan topraklarına konuşlandıracağız. Bunun başka bir seçeneği kalmamıştır. ABD ister beğensin ister beğenmesin S-400'lerin alınması varoluş mücadelesine dönmüştür. Türkiye teslim olmamalıdır, taviz vermemelidir. S-400'lerin alınması vazgeçilmez bir öneme sahiptir. ABD Başkanı iyice pervasızlaşmış, freni boşaltmıştır. İran'a yaptırım kararının bölgesel tansiyonu yükselteceği açıktır. 

Yunanistan ateşle oynamaktadır. Doğu Akdeniz konusunda sabrımız taşmıştır. Yunan hükümeti bilmelidir Akdeniz ve Ege'de önümüzü kesecek bir korsan henüz doğmamıştır. Denize dökülen dedelerinden ders almalı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER