Bahçeli'den sözde Kürdistan haritasına sert tepki: Hiç kimse bize parmak sallayamaz

Papa'nın Erbil'i ziyaretinde, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin bastırdığı içinde Türkiye'nin bir bölümünün de yer aldığı sözde Kürdistan haritasını resmeden hatıra puluna tepkiler çığ gibi büyüyor. MHP Lideri Bahçeli, "O zelil harita zaten ayaklarımızın altındadır" dedi.

Bahçeli'den sözde Kürdistan haritasına sert tepki: Hiç kimse bize parmak sallayamaz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Papa’nın Irak’ın kuzeyini ziyareti hatırına basılan pulda, sözde Kürdistan haritasının resmedilmesi üzerinden hiç kimse bize parmak sallayamaz. O zelil harita zaten ayaklarımızın altındadır. Bölücülerle ve teröristlerle aynı kareye giren ve ittifak kuranlar ise zillettir." diye konuştu.

Bahçeli şunlar kaydetti:

- HDP, PKK’nın siyasetteki kanser hücresidir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde aldığı oy yaklaşık 5 milyon 800 bin civarındadır. İP’in kuruluşu 25 Ekim 2017’dir. Bir yılını bile doldurmadan korsan milletvekili transferiyle girdiği seçimde yaklaşık 4 milyon 900 bin oy almıştır.

- Pensilvanya’nın desteği kime yönelmiştir? FETÖ’cüler kime destek vermiştir? Sanıyorum bu sorunun cevabı araştırıldığında İP’in oy tabanının mahiyeti, bu kumandalı partinin kimlerin taşeronluğunu yaptığı, ezcümle FETÖ’nün siyasi ayağı deşifre edilmiş olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER