Bakan Akar: Biz işgal hareketi yapmıyoruz teröristle mücadele ediyoruz

13'üncü Büyükelçiler Konferansı'na katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz işgal hareketi yapmıyoruz teröristle mücadele ediyoruz. Terörist neredeyse hedefimiz orası" dedi.

Bakan Akar: Biz işgal hareketi yapmıyoruz teröristle mücadele ediyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'nın 2'nci gününde açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Irak kuzeyinde arazi çok keskin, Mehmetçik 83 derece sıcaklık farkı olan hatta terörle mücadele ediyor. Terör belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız. Pençe-Kilit son halka, 26 kilometrelik hat tamamlanmış olacak. Biz işgal hareketi yapmıyoruz teröristle mücadele ediyoruz. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Pençe-Kilit'te etkisiz hale getirilen terörist sayısı 311.

Bundan sonra ne pahasına olursa olsun terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz. Teröristlerin olduğu her yer hedefimiz. Muhataplarımızın verdiği sözleri yerine getirmelerini bekliyoruz.

Rejimin teröristlerin baskısı altında kalan masum Suriyelilerin güvenli bir şekilde topraklarına dönebimesi açısından operasyonlarınımızn önemini gördük.

Rusya-Ukrayna tahıl mutabakatı

Mutabakat, bir itiraz olmazsa 120 gün devam edecek. Bu mutabakat Ukrayna limanlarından tahıl sevkiyatını kapsıyor. Rus limanlarını kapsamıyor. O görüşmeler devam ediyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 4 ay Önce

Ne Suriye ne de Irak diye bir devlet yok. İngilizler Bize ait toprakları zor dönemimizde işgal edip suni uyduruk devlet! kurdu.Bize ait vatan parçalarını şimdi ABD ve Rusya paylaşmış durumdalar.Hem Suriye de hem Irak da ,güneyimizde terör örgütüne de bizim elimize geçmesin diye toprak bağışlıyorlar. Demek istediğim Bu Topraklar zaten bizim. Bir kısmı Misak-ı Milli sınırlarımıza dahil. Bize ait bu toprakları terör örgütü ve emperyalist ülkelerden temizleyip kurtarmamız şart. Kimin malını kimden alıyor çalıyorlar. ABD nin burda ne işi var?

SIRADAKİ HABER