Bakan Bozdağ rakamları açıkladı! "Türkiye'nin 735 talebi reddedildi"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Türkiye bugüne kadar 2012’den 2022’ye kadar yabancı ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 tane adli yardımlaşma talebinde bulunmuş. Şu ana kadar 735’i reddedilmiş 18’i kabul edilmiş.

Bakan Bozdağ rakamları açıkladı! "Türkiye'nin 735 talebi reddedildi"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'da 13. Büyükelçiler Konferansı'nda katılımcılara hitap etti. Bakan Bozdağ, "Türkiye'nin iade talepleri var. Bugüne kadar 2012'den 2022'ye kadar yabancı ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 tane adli yardımlaşma talebinde bulunmuş. Şu ana kadar 735'i reddedilmiş 18'i kabul edilmiş. Diğerlerinin cevabı daha yok." ifadelerini kullandı.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'da 13. Büyükelçiler Konferansı'nda katılımcılara hitap etti.

Bakan Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Adalet yok diye bağıranların gündeme getirdiği dava sayısı beşten fazlasını sayan çıkmıyor. O beş tanesini de bilmiyorlar. Dosyayı, delilleri bilmiyorlar. Sadece taraftarlıklarına göre, dosyayı görmeden taraftarlarının yazdıklarına inanarak o dosyada görev yapan hakim ve savcıları mahkum eden yaklaşım ortaya koyuyorlar.

Hak aramanın önündeki engelleri kaldırdık.

Türkiye'nin iade talepleri var. Bugüne kadar 2012'den 2022'ye kadar yabancı ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 tane adli yardımlaşma talebinde bulunmuş. Şu ana kadar 735'i reddedilmiş 18'i kabul edilmiş. Diğerlerinin cevabı daha yok.

Terör suçlarından AB üyesi ülkelerden 893 talebimiz olmuş. Bunlardan sadece 4'ünü kabul etmişler, 500'ünü reddetmişler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER