Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar!

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası koronavirüste son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunuyor. İşte Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Dünyada geçen hafta sadece 400 binden fazla insana korona tanısı kondu. Sizden şu anda 12 milyon vaka olduğunu, 550 bine yakın can kaybının olduğunu hatırlamanızı rica ediyorum. İlk can kaybımızı açıkladığımız acımız devam ediyor.

Dün 19 insanımızı kaybettik. Sizden bu ölümlerin önlenebilir sebeplere bağlı olduğunu hatırlamanızı rica ediyorum. Hastalığa yol açan virüs solunum yoluyla buluşmaktadır.

Maske dünyada en önemli tedbirdir.  Vakaların tırmandığı ülkeler tedbirlerin ya terk edildiği ya da yetersiz olduğu ülkelerdir. Yaşayıp geldiğimiz hayat bu tedbirlere göre düzenlenmiş bir hayat değildir. İstatistiklere göre bir kısmı yoğun bakıma gidecek, bir kısmı entübe hasta olacak.

Sizce bu hastalar kurallara uymadığı için mi yakalandı? Demek ki kurallara uyarken 2 amacımız var. Virüse yakalanmamak ve virüsü yaymamak.

Bakan Koca, "Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?" sorusuna yanıt verdi: Kısıtlaması gündeme gelmedi, il bazında olabilir.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER