Bakan Koca: Karaman'da tabancayla vurulan hemşirenin hayati tehlikesi sürüyor

Karaman'da bir kişi, önce tartıştığı hemşireyi ardından da kendini vurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hemşirenin yoğun bakımda olduğunu ve hayati tehlikesinin devam ettiğini açıkladı.

Bakan Koca: Karaman'da tabancayla vurulan hemşirenin hayati tehlikesi sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Karaman'da bir kişinin, hemşire Emine A.'yı tabancayla yaraladığı olaya ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.

Aile Sağlığı Merkezine gelen kişinin, kişisel nedenlerle hemşireyi tabancayla yaraladığını ve intihar girişiminde bulunduğunu ifade eden Koca, "İkisi de acilen ameliyata alındı. Halen yoğun bakımda olan hemşire arkadaşımızın hayati tehlikesi maalesef devam ediyor. Kendisine acil şifa diliyorum. Sağlık kurumlarında işlenen şiddet suçlarına karşı adalete inancımız tam. Bir cana kasteden insanlığa kastetmiştir" sözlerini kullandı.

Karaman'daki 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi üzerinde bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne gelen ve tartıştığı hemşire Emine A.'yı tabancayla yaralayan Hüseyin B., sonra aynı silahla intihar etmek istemişti. Ağır yaralanan Emine A. ve Hüseyin B., ambulanslarla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2022, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER