Bakan Pakdemirli açıkladı: Ramazan pidesi nasıl satılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve hayvancılık politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, İstanbul'un suyunu da incelediklerini söyledi

Bakan Pakdemirli açıkladı: Ramazan pidesi nasıl satılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvancılık ve tarımla ilgili yapacaklarını anlatırken, atık suyla ilgili de bilgiler verdi.

Pakdemirli'nin AA'nın özel yayınında sorulara yanıt verirken şunları söyledi:

 - Gelecek hafta iki bakanlıkla Sözleşmeli Üretim Platformunun ön lansmanını yapacağız. Ürünler daha sağlıklı fiyatla tüketiciye ulaşacak 

- Küçükbaş hayvancılıkta bir ilk olarak, 81 ilde koyun ve keçi yetiştiricilerimize 187 milyon lira desteğin ödemelerine cuma başlayacağız.

- Yaş çay alım fiyatıyla ilgili çalışmalarımız hızla sürüyor. Çay müstahsilini memnun edecek formül üzerinde çalışıyoruz.

- Ankara'dan aldığımız atık su numunelerinde Kovid-19 virüsüne rastlanmadı. İstanbul'dan da numune toplanıyor, ona göre tedbir alınacak.

- (Hububat alım fiyatı) Mayısın ilk haftasında Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak. Çiftçimizi doyuracak bir fiyat politikası oluşturulacak

- Arz dengesine göre 50 kadar ürünü takip ediyoruz. Gerekirse ithalat ve ihracatta önlem alınabilir. Fırsatçılık görülürse tedbir alınır.

- Gıda sektörü, ramazandaki talep artışı için gerekli hazırlıklarını yaptı. Bugün ve yarın vatandaşlar istediği gibi alışverişini yapsın.

-  Ramazan pidesiyle ilgili çalışma İçişleri Bakanlığımız takip ediyor. Ramazan ayında istenmesi, kokunun duyulması neler yapılabilir bakıyorlar. Belki belli saat öncesi satılması satılmaması konusundaki çalışmayı yürütüyor. Açıklaması olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER