Bakan Soylu'dan flaş seçim açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bağcılar'da katıldığı Ramazan etkinlikleri programında İstanbul seçimleri için konuşurken medyanın yüzde 95'inin hükümete yakın olduğunu unutmuş olacak ki, "Mahalle baskısı oluştursunlar, gazetelerle, televizyonlarla üzerimize gelsinler, sosyal medyalardan hakaretler etsinler, biz de aman bize bir şey yapmasınlar da ne olursa olsun İstanbul'u da verelim. Bugün İstanbul'u veren hukuksuzlukla beraber yarın Türkiye'yi verir, aman ben bu koltukta kalayım. Koltuğun canı çıksın da bu milletin hakkına bir zeval gelmesin, hepsi budur" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'dan flaş seçim açıklaması

Bağcılar Meydanı’nda kurulan Ramazan Etkinlik Alanı’nda konuşma yapan Soylu, 31 Mart’ta Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimin 23 Haziran’da yeniden yapılmasıyla ilgili şunları söyledi;

“Eğer kendi hakkımızı savunamayacaksak, kendi hukukumuzu savunamayacaksak vatandaşın hakkını, hukukunu nasıl savunacağız, Allah’ınızı severseniz? Mahalle baskısı oluştursunlar, gazetelerle, televizyonlarla üzerimize gelsinler, sosyal medyalardan hakaretler etsinler, biz de aman bize bir şey yapmasınlar da ne olursa olsun İstanbul’u da verelim. Bugün İstanbul’u veren hukuksuzlukla beraber yarın Türkiye’yi verir, aman ben bu koltukta kalayım. Koltuğun canı çıksın da bu milletin hakkına bir zeval gelmesin, hepsi budur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER