Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklaması: Türkiye, asil milletimize yakışanı yapıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son günlerde İran sınırından çok sayıda Afgan göçmenin Türkiye'ye girdiği yönündeki görüntülerin eleştiri konusu olmasının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı

Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklaması: Türkiye, asil milletimize yakışanı yapıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeli göçmenlerin ardından çoğunluğunu Afganların oluşturduğu düzensiz göçmenlerin İran sınırlarından geçtikten sonra kaçak yollarla akın akın Türkiye’ye giriş yapmasıyla ilgili eleştiriler üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

- Türkiye'nin en güçlü olduğu alan, kaçak göçle mücadelesidir.  Yine Türkiye'nin en güçlü olduğu alan, iç savaş ve terörizm nedeniyle topraklarında mağdur olan, tecavüze uğrayan, çocuk yaşta katledilen insanlığa sahip çıkmaktır. 

- Türkiye; henüz Batı, göç sağanağının farkında değilken, ‘mış' gibi yaparken, düzensiz göç politikasını, uyum politikalarını, göçe kaynaklık eden ülkeler ile geri gönderme anlaşmalarını oluşturmuş; sınır duvarları, elektro optik kuleler, aydınlatmalar, sensörlü kameralar, kanallar, optik gözetleyici araçlar, radar sistemleri, insansız hava araçları ve insanlı keşif uçaklarıyla keşif uçuşlarıyla göçü yönetme konusunda dünyaya insanlık dersi vermektedir.

- Bazı komşularımızın göçmenlere yaptığı işkencelerine, Batı'nın vurdumduymazlığına, tecavüz ve çocuk-yaşlı cinayetlerine, milyonlarca insanın evlerinden sürülmelerine ses çıkaramayanlar; bugünkü yaklaşımları iftira ve yalanları tahrikkar açıklamaları, insanlıktan nasibini almamış katı kalpleri, her fırsatta Türkiye'yi kötüleyen sözleri, bayrama da medeniyetimize de kültürümüze de yakışmaz.

- Türkiye, etrafımızdaki coğrafyada tüm olup bitene rağmen göçü yönetmekte; ecdadımıza, komşuluğumuza, asil milletimize yakışanı yapmaktadır. Fitneye, fesata, düşmanlığa fırsat vermeyeceğiz.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER