Bakan Soylu, Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi iddiaları için adres gösterdi: Devlet kayıtlarında var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2022 bütçe görüşmelerinde muhalefet kanadından gelen "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiaları üzerine, "Devletin kayıtlarında var açığa çıkacaktır, ama o zaman siz açığa düşmeyin" ifadelerini kullandı

Bakan Soylu, Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi iddiaları için adres gösterdi: Devlet kayıtlarında var

2022 Merkezi Yönetim Bütçe ve 20202 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri İçişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri ile devam etti. Soylu, burada milletvekillerinin sorularını cevapladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisi hakkında iddialarına ilişkin "Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun." demişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu'ya yönelik çağrısında Peker'den kimin para aldığını açıklamasını istemişti. Komisyonda on bin dolar konusunda da konuşan Soylu, "Devletin kayıtlarında var açığa çıkacaktır. Ama o zaman siz açığa düşmeyin" ifadelerini kullandı.

Sezgin Baran korkmaz konusunda ise Bakan Soylu şunları söyledi: "Kendi grubunuzdaki arkadaşlarınıza soracaksınız. Onunla beraber iş tutan arkadaşlarınıza soracaksınız, onunla beraber akşam sefası yapan arkadaşlarınıza soracaksınız. Hayatımdaki en şerefli meselesi suç örgütleri ile mücadeledir"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER