Bakanlıktan Pençe Kartal Operasyonu ile ilgili flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyindeki terörist yuvalarına gece düzenlenen Pençe Kartal Operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. 

Bakanlıktan Pençe Kartal Operasyonu ile ilgili flaş açıklama

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'a Türk Silahlı Kuvvetleri’nce düzenlenen Pençe Kartal Operasyonu ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yönettiği operasyonla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

- Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

- Bu harekâtta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. 

- Harekâtın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir.

- Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER