'Barışalım' diye çağırdığı kocası başından vurdu: Derya Aslan öldü

Bir kadın cinayeti daha. İstanbul Büyükçekmece'de Sami Aslan, ayrı yaşadığı eşini 'Konuşalım, barışalım' diye çağırdı, sonra da başından vurarak öldürdü

'Barışalım' diye çağırdığı kocası başından vurdu: Derya Aslan öldü

Bir kadın cinayeti de İstanbul Büyükçekmece'de işlendi.

15 yıllık evliliği boyunca 2 çocukları olmasına rağmen kocasından şiddet gören, sonunda da boşanmaya karar verip Esenyurt'taki ailesinin yanına dönen 33 yaşındaki Derya Aslan öldürüldü. 
Otomobiliyle dün akşam eşinin yaşadığı eve gelen 33 yaşındaki Sami Aslan, barışmak istediğini söyledi. 

Hem konuşmak hem de çocuklarını görmek isteyen kadın, boşanmak istediği eşiyle birlikte evden ayrıldı. 

Sami Aslan, eşini Büyükçekmece'de boş bir araziye götürdü. Burada genç kadını başından tek kurşunla vurarak öldürdü, daha sonra da olay yerinden kaçtı,.

Sami Aslan daha sonra kadının ağabeyini arayarak, "Gelin cesedinizi alın" dedi. 

Büyük şok yaşayan aile durumu polise haber verdi. Polis ekipleri cesedin bulunduğu noktaya giderek incelemelerde bulundu.

Gözyaşları içinde katilin yakalanmasını isteyen abla Gülten Kavaklı, şunları söyledi:

"Öldürmeye değer miydi? Daha 33 yaşında, bunu hangi ülke hangi millet kabul ediyor. Bütün dünyaya soruyorum. Suçu kadın olmak mı suçu anne olmak mı? Ölümü mü hak ediyor? Kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. Evrak eksikliğinden dava başlamadı. Kardeşimi aradı 3 gün boyunca 'çocuklar için barışalım' dedi. Ailesi de izin verdi. Buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. Ağabeyimi aradı dedi ki 'Gelin cesedinizi alın'. Kadın cinayetleri artık yeter. Kaçtı. 'Daha öldüreceğim 2 kişi var' diye bizi tehdit ediyor. Çocukların haberi yok."

Genç kadının annesi Müşerref Akın ise "15 senedir bu derdi çekiyoruz. Çocuklarımı tehdit ediyordu. Perişan olduk. Çocukların hatırı için 'gideyim' dedi. Giydirdim güzelce eline verdim. Çocukları için gitti ölüm haberi geldi. 'Bir defa çocuklarıma sarılayım' dedi. 'Bir gece çocuklarımın yanında kalayım o bana yeter' dedi" diye konuştu .

Polis kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TAYYAR
TAYYAR - 2 yıl Önce

Malesef uzulerek gercekleri gormek istemeyen toplum ve de hukumet suc isleyeni ozelikle kadinlara
karsi goz altina alinan sapik aydoloji ben erkegim ben yaparim oldururum kimsede bana dokunamaz
politikasi malesef buyuk cogunlukta hukumet tarafindan goz altina alinan sapiklar bir kapidan girip obur kapidan serbest birakliyor ulkede demokrasi kadin haklari ile hic bir sey yok

SIRADAKİ HABER