Batman'da yaşanan cinayet ile ilgili polis memurları hakkında işlem başlatıldı

Batman'da şehirlerarası otobüs terminalinde bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Suat Yüksekbağ'ın kan davasına kurban gittiği ortaya çıktı. Batman Valiliği, 'olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında soruşturma başlatıldığını' duyurdu.

Batman'da yaşanan cinayet ile ilgili polis memurları hakkında işlem başlatıldı

Polis memurları hakkında soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen çocuk A.K isimli şüpheli şahısların da tutuklandığı ifade edildi. 

Batman Valiliği'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

"Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar üzerine Batman Şehirler Arası Otogarda meydana gelen olay ile ilgili açıklama gereği duyulmuştur. 

28.08.2019 Çarşamba günü saat 15:15 sıralarında İlimiz Şehirler Arası Otobüs Terminali içerisinde kavga olduğu, kavgada kesici alet kullanıldığı ve kavgadan dolayı yaralı bir şahsın olduğu yönünde İlimiz Emniyet Müdürlüğüne yapılan ihbar üzerine olay yerine saat 15:19 da Emniyet Müdürlüğü ekipleri intikal etmiştir. Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde bir yaralı şahıs ve olayı gerçekleştiren şüpheli şahısın olay yerinde olduğunu görmeleri üzerine, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte yakalanmış olup, yaralı şahıs ise ambulans ile en yakın hastaneye sevk ettirilmiştir.

Konu ile ilgili olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden olay günü idari yönden soruşturma başlatılmış olup, Adli Tahkikat sonucu olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen Çocuk A.K isimli şüpheli şahıslar tutuklanmıştır."

​Batman'da şehirlerarası otobüs terminalinde R.K. ve A.K. adlı kardeşler, 'kan davası' gerekçesiyle defalarca bıçakladıkları Yüksekbağ'ın başında ellerindeki bıçak ve sopayla başında bekleyerek polislere ve yardım etmek isteyenlere engel olmuşlardı. Müdahalede bulunulamayan Yüksekdağ olay yerinde hayatını kaybetmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER