Biden'ın skandal sözlerine neden 7 ay sonra cevap verildi? Cumhurbaşkanlığı muhalefeti suçladı!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, muhalefetin Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine neden 7 ay sonra tepki verildiğiyle ilgili eleştirilerine "Sizi bekledik" diye yanıt verdi

Biden'ın skandal sözlerine neden 7 ay sonra cevap verildi? Cumhurbaşkanlığı muhalefeti suçladı!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden geçtiğimiz ocak ayında verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye'de muhalefeti destekleyerek Erdoğan'ı yenmelerini sağlamalıyız" ifadelerini kullanmıştı. İktidar bu sözlere tepki gösterirken muhalefet de tepki göstermekle birlikte bu sözlerin neden 7 ay sonra gündeme geldiğini sorguladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da 7 aylık süreyle ilgili eleştirilere "Hep bir ağızdan "7 ay niye beklediniz" diye soruyorlar. Sizi bekledik" diye karşılık verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Altun şunları yazdı "Biden'ın 'muhalefetle el ele Erdoğan'ı devireceğiz' sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bircevap veremedi. Hep bir ağızdan '7 ay niye beklediniz' diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER