Binali Yıldırım’ın Yaptığı Espri Salonu Kahkahaya Boğdu

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Kredi affı ile ilgili öğrencinin sorduğu bir soruya yanıt veren Binali Yıldırım'ın 'Koltuk elden gitti' esprisi herkesi güldürdü.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım programları kapsamında geldiği Elazığ’da, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluştu. Öğrencilere yönelik konuşma yapan Yıldırım, daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı. 

''KOLTUK ELİMİZDE KALDI"

Yıldırım, bir öğrencinin, "Son günlerde kredi afları konuşuluyor, bu konuya girmişken müjde bekleyen öğrenciler de var, bu konuda son durum nedir? Bir de sizden duymak istiyoruz" sorusuna, “Benim, hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun. Biliyorsunuz başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti” diye esprili bir yanıt verdi. Esprili yanıt karşısında salondakiler kahkaha atıp, alkışladı.

75 ÖĞRENCİYE BURS

Öte yandan özel nedenlerden dolayı burs alamayan bir öğrencinin burs talebini de AK Parti Elazığ Milletvekil Zülfü Demirbağ'a ileten Yıldırım, talebin artması üzerine kurucusu olduğu Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı'nın her yıl FÜ'deki 75 öğrenciye burs vereceği müjdesini de verdi.

"ÇOK BÜYÜK BİR MESELE OLARAK GÖRMEYİN"

İstanbul’daki seçim kampanyasında da kredi borçlarının geri ödenmesi konusu ile ilgili sıkça muhatap olduğunu da anımsatan Yıldırım, “O zaman da söylediğim şuydu, konuyu ilgililere götüreceğim, demiştim. Dediğimi de yaptım. En ilgilisine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a götürdüm. Hatırlarsanız, o da konu ile ilgili bir çalışma yapılıyor. Bu herhalde bir anlam ifade ediyor. Yalnız bu kredi eksikliğinde şöyle bir bilgi eksikliği kalmasın, mezun oluyorsunuz ve iki yıl bir şey ödemiyorsunuz veya iş bulamadınız yine ödemiyorsunuz. O paralar artık faizi de çok olmadığı için işe girdiğiniz zaman bir iki maaş kadar başka bir şey kalmıyor. O yüzden çok büyük bir mesele olarak görmeyin" ifadelerini kullandı.

İLGİNÇ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Siyasetin neşeli isimlerinden biri olan Binali Yıldırım'a parti teşkilatı tarafından sürpriz doğum günü pastası hazırlandı.

Pastanın üzerine Binali Yıldırım'ın fotoğrafı vardı.

Her zaman olduğu gibi neşeli halleriyle dikkat çeken Binali Yıldırım, pastanın mumlarını üflemek yerine kendine has tarzıyla elleriyle söndürdü.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER