Bodrum'da yangın büyüyor, bir tane daha çıktı: Belediye Başkanı Aras'tan halka hayati çağrı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bugün çıkan yangın giderek büyürken, Belediye Başkanı Ahmet Aras, halka çağrıda bulundu

Bodrum'da yangın büyüyor, bir tane daha çıktı: Belediye Başkanı Aras'tan halka hayati çağrı

Muğla'nın Bodrum ilçesi İçmeler Mahallesi'nde tersaneler ve oteller bölgesine kadar ulaşan yangın büyürken, bu kez de Bodrum-Milas sınırı Mumcular'da bir yangın daha başladı.

Bodrum Belediyesi kriz masası oluştururken, başkan Ahmet Aras, halka çağrı yaptı.

Aras, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

- Sevgili Bodrumlular İçmeler tersaneler bölgesinin tam üzerindeyiz. Burada ciddi bir yangın oldu. Bu bölge olduğu gibi yandı maalesef, tersanelere gelmeden yangını tutabildik. Ama şu an soğutma çalışmaları devam ediyor.

- Burada sıkı bir personel ve ekipmanla, asıl şimdi biraz daha Manastır Otel'in üstünde Forever Club'a doğru bölgede bir artış oldu. Birazdan oraya doğru geçeceğiz. 

- Şu anda ekiplerimiz de havadan karadan söndürme çalışmaları sürdürüyor. 

- Birçok yerden ihbarlar ya da asılsız haberler geliyor. Bunlara itibar etmeyiniz. 

- Halkımızdan ricam asılsız haberlere itibar etmemeleri, trafiğe çıkmamaları ve araçlarını bir an önce trafikten çekmeleridir.

- Farklı bölgelerde olumsuz bir durum yaşanmaması adına da mahalle muhtarlarımızı ve halkımızı ormanlarımızı korumaya davet ediyorum.

- Bodrum Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopter, yangına havadan karadan müdahaleye devam ediyor. Bodrum Belediyesi'nde kriz masası oluşturuldu. Tüm imkanlarını seferber ederek yangın söndürme çalışmalarına müdahale ediliyor.

- Yangın söndürme çalışmalarımız havadan ve karadan sürüyor. Belediye araçlarımız, tahliyeye gerek duyulması ihtimaline karşı İçmeler’de hazır halde bekliyor. Tekrar hatırlatmak istiyorum; acil durumlar dışında lütfen trafiğe çıkmayalım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER