Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Birileri bana faşist diyecek, hiç umurumda değil' dedi ve mültecilerle ilgili kararını açıkladı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerle ilgili aldığı kararı açıklarken, "Birileri bana faşist diyecek, hiç umurumda değil" dedi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Birileri bana faşist diyecek, hiç umurumda değil' dedi ve mültecilerle ilgili kararını açıkladı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehirde yaşayan göçmenlerle ilgili aldığı kararı açıkladı.

Belediyenin toplantı salonunda açıklamada bulunan Özcan, daha önce mültecilere belediye bütçesinden yapılan yardımları kestiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

- Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. 

- Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. 

- Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız.

- Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.

- Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. 

- Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER