Bolu'da Atatürk nöbeti: Resmini sildirmediler!

Bolu Belediyesi, TEM Otoyolu Batı Gişeleri girişi üzerindeki duvarlara Atatürk, İsmet İnönü, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk’un resimlerini yaptırdı. Karayolları bunları silmek isteyince vatandaşlar nöbete başladı

Bolu'da Atatürk nöbeti: Resmini sildirmediler!

Bolu Belediyesi TEM Otoyolu Batı Gişeleri girişi üzerindeki duvarlarına Atatürk, İsmet İnönü, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk’un resimlerini yaptırdı.

Ancak karayolları ekipleri resimlerin olduğu bölümü kapattı ve üstlerini boyamaya başladı. 

Yoldan geçenler, Türkeş ve Erbakan’ın resimlerinin boyayla kapatıldığını görerek belediye ve emniyet ekiplerine haber verdi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ile bazı siyasi partilerin yetkilileri olay yerine gelirken bazı vatandaşlar başta Atatürk'ün resmi olmak üzere resimlerin boyanmaması için set çekip nöbete başladı.

Bunun üzerine Karayolları ekipleri çalışmaları durdurdu. olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Hiçbir siyaset gütmeden vefat etmiş devlet büyüklerimizin resmleri var. Zarar görmesin diye camla kaplama yaptırdık. Bize sormadan, tebligat yapmadan kırmışlar. Kime ne zararı var? Niye boyuyorlar anlamak mümkün değil” dedi.

Gece saatlerinde olay yerine gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit ise "Resimler, Trafik Kanunu ve diğer ilgili mevzuat çerçevesinde Karayolları’ndan izin alınmadan çizilmiş. Karayolunun güvenliğini tehlikeye düşürdüğü söylendi. Geçerken insanların dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebebiyet olabileceği düşünülmüş. Karayolları bir çalışma başlattı ama durduracağız. Konunun gerekli kurumlar tarafından gerekli işlemler yapılmak suretiyle çözülmesi yolunun deneyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER